У четвер, 14 січня бундестаг прийняв закон, згідно з яким мігранти, що шукають політичного притулку в Німеччині, повинні будуть отримувати так зване посвідчення біженця.
Претенденти на отримання статусу біженця будуть отримувати посвідчення при першому контакті з владою ФРН. Мігранти, які вже знаходяться в Німеччині, почнуть отримувати його з кінця лютого цього року. В документі будуть вказані ім'я, дата і місце народження, громадянство, стать, зріст, колір очей, стан здоров'я, освіта, професія і віросповідання. Документ буде містити фото і відбитки пальців. Всі дані будуть внесені в спеціально створену для цього центральну базу даних, доступ до якої матимуть всі зацікавлені відомства, включаючи поліцію.
Введенням даного посвідчення уряд Німеччини розраховує вирішити відразу кілька проблем. Так, повинні бути передбачені випадки, в яких біженці реєструються багаторазово в декількох містах під різними іменами. Відомості про освіту і професійні навички полегшать відомства з праці пошук роботи для мігрантів.
Також у Федеральному відомстві з міграції вважають, що новий документ полегшить розподіл біженців за населеним пунктам у ФРН. У посвідченні буде вказано місто чи село, в якому мігрант повинен проживати. Проте багато хто, особливо розміщені в сільській місцевості, не дотримуються цього правила і перебираються у великі міста.
Крім цього, мігранти будуть отримувати соціальну допомогу тільки при наявності цього посвідчення, а також зможуть подати заяву на надання політичного притулку - і тільки за місцем проживання, яке зазначено в документі. Таким чином влада Німеччини розраховують, що мігранти, які нелегально перетнули кордон, отримають додаткову мотивацію зареєструватися.
В кінці січня закон надійде на розгляд бундесрату, і передбачається, що в лютому він вступить в силу.
Повідомлялося, що в Німеччину прибуде до мільйона біженців в 2015 році. А згідно з прогнозом Євросоюзу, ще три мільйони мігрантів прибудуть в Європу до кінця наступного року. За даними ООН, понад 750 тисяч біженців прибули до берегів Європи через Середземне море з початку 2015 року.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року Німеччина прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.
Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".