UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині запропонували діяти з Путіним так само, як з Гітлером напередодні війни

У Німеччині існує позиція політики умиротворення по відношенню до Путіна, Меркель її категорично не підтримує.

Німецький канцлер Ангела Меркель не має наміру далі потурати російському президенту на відміну від голови Німецько-російського форуму Маттіаса Платцека, який дотримується політики умиротворення по відношенню до Путіна. Таку ж ганебну позицію умиротворення займали західні країни по відношенню до Гітлера на Мюнхенській конференції 1938 року. Після підписання Мюнхенської угоди стало зрозуміло, що політика умиротворення Гітлера не спрацьовує, а поступки лише підстьобують агресора.

У своїх двох промовах політики Німеччини не сходяться в позиціях по відношенню до російського президента Володимира Путіна. Плацтек заявляє, що потрібно дати Путіну, все, що він забажає, і він заспокоїться. Німецький канцлер Ангела Меркель впевнена, що така політика по відношенню до російського президента - небезпечна помилка.

Газета Frankfurter Allgemeine Zeitung аналізує дві мови німецьких політиків. Оглядач газети Бертольд Колер пише про те, як Меркель і Платцек говорили про те, як Німеччина повинна реагувати на неоимпериалистическую політику Путіна. "Вони показали, що існують фундаментальні розбіжності з приводу німецької політики у відношенні Росії, які є не тільки в урядовій коаліції, де їх намагаються приховати. Вони показують напруженість між полюсами суспільної дискусії в Німеччині і Західному альянсі, це напруга Москва намагається всіма силами наростити", - говорить автор статті.

Меркель у своїй промові в Австралії, де проходив саміт "великої двадцятки" 15-16 листопада, публічно розкритикувала Путіна. Вона заявила, що спроби Кремля розширити сферу впливу Росії - це не тільки небезпека для України, але і для всього мирного європейського порядку. Рішення проблеми шляхом військового втручання Меркель виключає, але миритися з російською агресією вона не має наміру. Канцлер Німеччини, яка раніше була дуже терпляча до Путіна, тепер як ніхто інший не сумнівається, що президент Росії бачить втрату стійкості у позиції по відношенню до нього, і розцінює це як ще один знак вольовий слабкості Заходу. Він може розцінює це як заохочення до продовження своїх дій.

Незважаючи на те, що Платцек виступає проти розширення конфлікту, висновки у нього абсолютно протилежні Меркель. Він виступає за політику умиротворення. Політик вважає, що потрібно заднім числом легалізувати суперечить міжнародному праву анексію Криму, і що ОБСЄ це схвалила.

Розуміння Росії і частково неприховане захоплення його сильними лідерами йдуть поєднується з поширеним як у лівих, так і правих політичних колах зневагою до малих народів (і ринків - ред.), які опинилися між двома великими націями - Німеччиною і Росією. Колишній канцлер ФРН, соціал-демократ Гельмут Шмідт публічно заявляв, що "немає ніякої української нації". Представник Християнсько-соціального союзу Петер Гаувайлер сказав, що це завжди добре для Європи, коли Німеччина і Росія имеюит хороші відносини.

Це ідеологічне мислення і презирства до "західного декадентству", багатошаровий антиамериканізм, притаманний не тільки Росії. Меркель це відкидає і залишається прагматичним політиком.

Платцек вважає так: дайте Путіну те, чого він хоче, і він заспокоїться. При цьому Меркель розуміє, що це стало б фатальною помилкою, резюмує автор.

Читайте також: Німеччина скасувала для українців плату за довгострокові візи

Напередодні, 20 листопада, Меркель скасувала російсько-німецький форум. Рішення було прийнято на прохання канцлера ФРН Ангели Меркель у зв'язку з тривалим конфліктом навколо України.

Видання The Time писало, що після проведеного обговорення кризи в Україні з російським президентом Володимиром Путіним у Брісбені на G20 Меркель вийшла куди більш впевненою, ніж коли-небудь, і впевненою в необхідності "виштовхнути" Кремль зі Східної Європи.