UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині заявили про порівняні з американськими обсяги допомоги ЄС Україні

З кінця січня до кінця квітня США надали Україні військову, гуманітарну та фінансову допомогу на загальну суму 10,3 мільярда євро у перерахунку, ЄС - на 12,8 млрд євро, порахував інститут Інституту світової економіки (IfW) у Кілі.

За підрахунками Кільського Інституту світової економіки (IfW), країни ЄС за другий місяць війни в Україні постійно нарощували обсяги військової, гуманітарної та фінансової допомоги Києву та наблизилися за даними показниками до США, повідомляє DW.

Серед понад 30 західних держав, які надають допомогу Україні, у квітні найзначніші зобов'язання щодо підтримки Києва спостерігалися у Німеччини та Польщі, повідомив IfW з посиланням на створений ним банк даних Ukraine Support Tracker.

З кінця січня Сполучені Штати надали Україні допомогу на суму 10,3 мільярда євро. Крім того, кілька днів тому президент Джо Байден оголосив про новий великий пакет допомоги на33 мільярди доларів, але рішення щодо нього має ще ухвалити Конгрес.

Тим часом загальні обсяги допомоги країн ЄС, різних відомств Євросоюзу та Європейського інвестиційного банку зараз становлять 12,8 мільярда євро, зазначає IfW.

"Загалом країни ЄС зараз перебувають на одному рівні за обсягом допомоги зі США, чого слід очікувати, враховуючи географічну близькість до України", - заявив директор IfW з досліджень Крістоф Требеш (Christoph Trebesch). Німеччина – друге місце за обсягами допомоги Україні з урахуванням підтримки через структури ЄС.

Німеччина, яка неодноразово критикувалася за дуже обережні дії щодо підтримки Києва, за обсягами прямої допомоги Україні (1,8 мільярда євро) серед країн світу посідає п'яте місце, поступаючись лише США, Польщі, Великій Британії та Канаді. Але якщо врахувати і непряму допомогу Україні, яку надають через органи ЄС, то ФРН посідає друге місце у світі за цим показником, зазначається у заяві.

Цікаво, що у пропорції до ВВП країни за розміром допомоги Україні перше місце займає Естонія, за нею йдуть Литва та Польща. США та Німеччина, які надали Україні допомогу у розмірі близько 0,05 відсотка ВВП, посідають у цьому рейтингу відповідно десяте та одинадцяте місце.

Дослідники врахували в Ukraine Support Tracker дані про допомогу, яку Україна надає для боротьби проти російського вторгнення, 31-ою державою. В інформаційній базі враховано відповідні зобов'язання за період із 24 січня по 23 квітня. Приватних пожертвувань та допомоги міжнародних організацій у статистику не включено.

Читайте також: Wyborcza: Експерт з Італії пояснив, що буде, якщо Україні перестати постачати зброю

Для порівняння: з початку російського вторгнення в Україну США виділили Україні військову допомогу на суму близько 3,4 млрд. доларів. 22 квітня адміністрація президента США Джо Байдена надала Україні пакет військової допомоги з тактичними безпілотниками, гаубицями та артилерійськими снарядами до них на суму 800 млн доларів.

24 квітня Володимира Зеленського відвідали у Києві голова Пентагону Ллойд Остін та держсекретар США Ентоні Блінкен. Вони обіцяли виділити Києву 322 млн. доларів на оборону. 28 квітня президент США Джо Байден попросив Конгрес надати Україні допомогу ще на 33 млрд. доларів.