UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині підірвали охолоджувальні вежі непрацюючої АЕС

Над підготовкою вибуху працювали чотири роки.

В німецькому місті Филипсбузі, 14 травня, були підірвані охолоджувальні вежі, виведеної з експлуатації місцевої АЕС, повідомляє Südwestrundfunk.

Для того, щоб можна було краще контролювати падіння, у зовнішній оболонці 152-метрових веж були зроблені спеціальні прорізи (1100 шт. у кожній), в які була закладена вибухівка.

Над підготовкою вибуху працювали чотири роки.

На місці колишньої АЕС в Филипсбузі планується побудувати підстанцію лінії живлення Ultranet DC, яка буде транспортувати велику кількість електроенергії з вітроелектростанцій з Північного моря на південь Німеччини.

Компанія не оголошувала заздалегідь дату операції з міркувань безпеки, щоб уникнути зборів натовпу. Тим не менш, подивитися все одно зібралося чимало людей, а також активістів Greenpeace. Район навколо електростанції з обох сторін Рейна був обнесений трьома запобіжними кордонами.

АЕС в Филипсбурзі потужністю 2394 МВт була виведена з експлуатації 31 грудня 2019.

У 2000 році в Німеччині ухвалили закон, який встановив план поетапної зупинки АЕС і відмови від атомної енергетики, який був скоригований в 2010-2011 роках. Повністю закрити всі АЕС планується до 2022 року.

Читайте також: У США АЕС працювали на повну потужність 93% часу в 2019 році — експерт

Як повідомлялося, "Енергоатом" вивів в простій два енергоблоки на Запорізькій та Рівненській АЕС. Вимушений простій енергоблоків він пов'язав з кризою в енергетиці і зниженням споживання, в першу чергу, промисловими підприємствами.

Нагадаємо, що нова в. о. міністра енергетики Ольга Буславець ініціює зупинку трьох блоків АЕС, потужністю 3000 МВт, і зменшення виробництва ще на 5 блоках. Зупинка двох атомних блоків запланована на 10 травня.

Про просування "зеленої" енергетики в Україні читайте у статті Сергія Следзя, редактора відділу мікроекономіки та бізнесу ZN.UA, кандидата економічних наук – "Негативогенератор".