Канцлер Німеччини Ангела Меркель на зустрічі з депутатами консервативної партії заявила, що в країну прийшла третя хвиля коронавірусу.
Меркель застерегла від ослаблення карантинних обмежень, повідомляє Reuters.
"Зараз ми знаходимося в третій хвилі", - цитує інформагентство канцлера Німеччини.
Будь-яке ослаблення карантину, яке ввели в кінці минулого року і продовжили до 7 березня, має здійснюватися обережно і поступово, наполягає Меркель.
Закриття всіх другорядних підприємств і прикордонний контроль з Австрією та Чехією, де були спалахи інфекції, пов'язані з більш заразним штамом вірусу, допомогли Німеччині знизити кількість нових випадків коронавірусу в країні.
Повільна вакцинація населення і нові спалахи COVID-19 можуть перешкодити ослаблення карантину.
"Ми зараз не можемо дозволити собі злети та падіння", - сказала Меркель, додавши, що будь-який повернення до нормальної життєдіяльності має відбуватися обережно.
Раніше повідомлялося, що пандемія та антивірусний режим ударили по швейцарським студентам, позбавивши їх заробітку.
Коронавірусні заходи завдали сильного удару по ринку праці у Швейцарії. Закрилися магазини та ресторани, де студенти, які за законом мають право працювати 15 годин на тиждень, могли підробляти, забезпечуючи собі житло і харчування.
Влада з 1 березня починає поступовий вихід з нокдауну, тому ЗМІ прогнозують поліпшення становища студентів. Але поки вони все також ледь зводять кінці з кінцями. Комусь пощастило і вони можуть розраховувати на батьків, інші просять про допомогу приватні фонди соціальної підтримки, але практично всі вони затягують пояси тугіше в очікуванні кращих часів.
За даними Федерального статистичного відомства Швейцарії, працювати на умовах неповної зайнятості в країні змушені більш ніж половина студентів. Всі кошти вони витрачають на оплату навчання та поточні витрати.
Також президент Швейцарії Гі Пармелен вважає, що незабаром сертифікат про щеплення від коронавірусу стане обов'язковою умовою для будь-якого туриста, щонайменше для в'їзду на територію Швейцарії.
Гі Пармелен також сказав про "доцільність" вимоги сертифіката для відвідування масових заходів, наприклад, футбольних матчів або концертів. Президент порадив якомога швидше ввести такі правила.
При цьому влада Швеції готова вводити правила карантину, якщо в країні погіршиться ситуація з COVID-19.
У країні прийнятий закон, що розширює повноваження влади в боротьбі з пандемією COVID-19.
Правила передбачають закриття магазинів, спортклубів, музеїв, парків розваг, ресторанів і кафе, а також обмеження доступу до місць з великим скупченням людей.
Масові заходи та приватні зібрання на свіжому повітрі або в закритому приміщенні, є в залі сидячі місця чи ні, - все це буде враховуватися. Досі обмеження на кількість відвідувачів були однаковими для всіх типів заходів.
Станом на 24 лютого у світі зафіксовано 112 093 790 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.
За добу: 500 073 людини; померли 2 485 264 осіб (+11 152); одужали 63 281 007 людей (+277 752).