У місті Грефенгайнихени, що в східнонімецькій федеральній землі Саксонія-Анхальт, в ніч на суботу, 27 лютого, обстріляли будівлю, в якому планується розмістити притулок для шукачів притулку.
У результаті обстрілу ніхто не постраждав. У кількох вікнах виявили кульові отвори. Пошуки злочинців по гарячих слідах не увінчалися успіхом, поліція розпочала слідство за підозрою в замаху на вбивство.
Представник поліції заявив, що кулі були випущені в будівлю зброї, використання якої "вимагає дозволу". Міністр внутрішніх справ землі Саксонія-Анхальт Хольгер Шталькнехт засудив цей "боягузливий і підлий" напад. "Ми зробимо все можливе, щоб знайти злочинця або злочинців і притягнути їх до відповідальності", - заявив він.
Це вже не перший напад на колишній офісну будівлю в Грефенгайнихени, де планується розмістити 80 біженців. У грудні 2015 року невідомі пошкодили будівлю, після чого вона стала непридатною для життя. Потім її кілька разів закидали камінням. Представник місцевої ради заявив, що ці напади ніяк не вплинули на плани розміщення притулку.
Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. У минулому році в цій країні більше 1 мільйона осіб подали заяви на статус біженця. Необхідність обмежити міграційне законодавство різго загострилася після нападу на жінок у новорічну ніч в 12 регіонах Німеччини.
14 січня бундестаг прийняв закон, згідно з яким мігранти, що шукають політичного притулку в Німеччині, повинні будуть отримувати "паспорт біженця". Претенденти на отримання статусу біженця будуть отримувати посвідчення при першому контакті з владою ФРН. Мігранти, які вже знаходяться в Німеччині, почнуть отримувати його з кінця лютого цього року. В документі будуть вказані ім'я, дата і місце народження, громадянство, стать, зріст, колір очей, стан здоров'я, освіта, професія і віросповідання. Документ буде містити фото і відбитки пальців. Всі дані будуть внесені в спеціально створену для цього центральну базу даних, доступ до якої матимуть всі зацікавлені відомства, включаючи поліцію.
У цілому розміщення, обслуговування та інтеграція біженців, що включає мовні курси, обійдеться Німеччині в 2016-2017 роках майже в 50 млрд євро.