UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині на антиковідних протестах відбулися сутички з поліцією

Протести через коронавірусні обмеження пройшли також в Лондоні і Гельсінкі.

У суботу учасники протесту в місті центральної Німеччині зіткнулися з поліцією через заходи по боротьбі з коронавірусом, коли офіцери використовували водомети, перцевий балончик і палиці проти людей, які намагаються прорватися через поліцейські загородження, повідомляє німецьке інформаційне агентство dpa.

В акціях протесту в Касселі брало участь більше 20 тисяч осіб, крім зіткнень з поліцією сталося кілька сутичок з контрпротестувальниками.

Тисячі людей пройшли маршем по центру Касселя, незважаючи на заборону суду, і більшість з них не дотримувалися заходів гігієни при пандемії, такі як носіння масок. Кілька репортерів зазнали нападу з боку протестувальників.

Федеральна поліція, яка була заздалегідь доставлена ​​з інших частин країни, використовувала водомети і вертольоти, щоб тримати натовп під контролем.

Поліція повідомила, що затримано кілька людей.

Різні групи, більшість з яких є вкрай правими противниками урядових постанов по боротьбі з пандемією, закликали до протестів в суботу в містах по всій країні.

В останні тижні в Німеччині знову почастішали вірусні інфекції, і на наступному тижні уряд вирішить, як реагувати.

Канцлер Ангела Меркель заявила в п'ятницю, що Німеччині доведеться застосувати «екстрене гальмо», щоб скасувати нещодавнє ослаблення обмежень у міру прискорення поширення коронавірусу.

Національний центр по боротьбі з хворобами Німеччини заявив, що число нових випадків інфікування зростає в геометричній прогресії, оскільки більш заразний варіант COVID-19, вперше виявлений у Великобританії, став домінуючим в країні.

У суботу Інститут Роберта Коха повідомив о 16033 нові випадки і зареєстрував 207 додаткових смертей, в результаті чого загальне число загиблих в Німеччині становить 74 565 осіб.

У Берліні близько 1800 поліцейських були готові до можливих безладів, але тільки близько 500 протестувальників зібралися біля Бранденбурзьких воріт. Тим часом близько 1000 громадян зібралися на бульварі Унтер-ден-Лінден в Берліні, щоб висловити протест проти демонстрації ультраправих.

Поліції довелося втрутитися, коли деякі ультраправі протестуючі спробували напасти на фотокореспондентів, але в цілому, як сказала прес-секретар поліції, «тут мало що відбувається».

Читайте також: У світі за час пандемії на COVID-19 захворіло понад 427 млн осіб: карта

Напередодні протестів у Берліні влада оголосила, що створить три спеціальних охоронюваних поліцією зони, куди журналісти зможуть піти в разі нападу протестуючих. Як і в інших країнах, репортери все частіше стають жертвами ультраправих демонстрацій в Німеччині.

Протестуючі також вийшли на вулиці в інших містах Європи. У Лондоні демонстранти, які виступають проти багатомісячної ізоляції в Великобританії, кинули виклик поліції, яка попередила про можливі штрафи і арешти за порушення заборон на більшість групових зборів.

У Фінляндії, за оцінками поліції, близько 400 осіб без масок зібралися в столиці Гельсінкі в знак протесту проти введених урядом обмежень COVID-19. Менші демонстрації були заплановані в інших фінських містах.

За даними ВООЗ, в Європі складна ситуація з поширенням COVID-19, домінує "британський" штам.

Про те, як пандемія вплинула на людство читайте в статті "Пандемія змінила форму глобального щастя"