UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині хочуть консенсусу між Україною і РФ по "Північному потоку-2"

Не існує ніякої реальної гарантії, що "Північний потік-2" не буде використаний у політичних цілях.

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаер заявив, що в суперечці щодо газопроводу "Північний потік-2" потрібно досягти згоди між Україною і Росією. Про це він заявив під час візиту до Києва, повідомляє Deutsche Welle.

За словами Альтмаера, має бути знайдено рішення, що враховує інтереси всіх залучених сторін.

Під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом міністр також зазначив, що Німеччина "дуже серйозно" ставиться до своєї відповідальності перед Україною у цьому питанні.

"Ми повинні поважати і інтереси України, в тому числі фінансові, виробити гарантії з тим, щоб продовжити транзит газу через Україну і досягти позитивних результатів", - наводить слова Петера Альтмаер офіційний сайт уряду України.

Володимир Гройсман зі свого боку підкреслив важливість підтримки Німеччиною суверенітету і територіальної цілісності України. По проекту газопроводу "Північний потік-2" Гройсман заявив, що це виключно політичний проект для політичного тиску на Україну і Європу.

"Для Росії це вигідний проект, який в довгостроковій перспективі забезпечить залежність Європи від Росії. І при цьому не існує ніякої реальної гарантії, що "Північний потік-2" не буде використаний в політичних цілях", - підкреслив прем'єр-міністр України.

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаер здійснює візит в Україну і Росію. Після Києва Альтмаер відвідає Москву.

Посол США попередив ЄС про небезпеку "Північного потоку-2". США ведуть тісну співпрацюють з противниками російського газопроводу в Європі.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте у статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".