Міністерство закордонних справ Німеччини попередило про те, що, незважаючи на всі переговорні зусилля Брюсселя, можливість Brexit без угоди 12 квітня як і раніше зберігається. В інформаційному бюлетені відомства зазначається, що Велика Британія і Північна Ірландія залишаються членами ЄС доти, поки не буде здійснено вихід, що має юридичну силу.
"Після того, як британський парламент відхилив угоду про вихід, узгоджену з ЄС, незважаючи на всі зусилля запобігти невпорядкованому Brexit 12 квітня 2019 року, така перспектива зберігається", - сказано в документі.
У разі, якщо Лондон і Брюссель дійдуть консенсусу, то до 31 грудня 2020 роки для мандрівників з ЄС жодних наслідків не буде. У разі "жорсткого" Brexit буде те ж саме - британський уряд продовжить приймати на кордоні в якості проїзних документів паспорта і персональні посвідчення особи громадян Євросоюзу. Але з 1 січня 2021 року цих документів, можливо, буде недостатньо - для подальшої інформованості громадян пропонується стежити за інформацією британського уряду, уряду ФРН і Єврокомісії.
Британський парламент схвалив перенесення дати Brexit на умовах Брюсселя, а також відхилив усі альтернативні варіанти виходу Великої Британії з ЄС. Лідери ЄС на саміті в Брюсселі одностайно узгодили відтермінування Brexit на основі двох можливих сценаріїв. Перший варіант передбачає продовжити терміни виходу Британії з ЄС до 22 травня за умови, що угоду буде схвалено Палатою громад до кінця березня. У разі якщо угоду про вихід не буде схвалено, ЄС погодиться на відстрочку Brexit тільки до 12 квітня.
Велика Британія планувала завершити вихід з ЄС 29 березня. Однак парламент двічі відмовився схвалити проект угоди щодо Brexit, запропонований Терезою Мей. При цьому виходити з ЄС без угоди з Брюсселем британський парламент також відмовився.
Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливі їх рішення читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".