UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Нідерландах стартував референдум щодо асоціації Україна-ЄС

Голландці висловлять свою думку щодо укладеного між Україною і Євросоюзом угоди про асоціацію.

Голландці покажуть, чи підтримують Україну в її прагненні до ЄС

В Нідерландах в середу, 6 квітня, о 8:30 ранку за київським часом почалося голосування на консультативному референдумі щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Під час голосування голландці покажуть, чи підтримують вони рішення свого уряду і парламенту ратифікувати цей договір.

Як повідомили у Виборчій раді Нідерландів, виборці зможуть голосувати майже на 8 тисячах дільниць.

"Практично всі дільниці відкриються о 7:30 ранку (за місцевим часом – ред.). Є деякі винятки, наприклад на залізничних станціях. Ці ділянки можуть відкритися раніше. Всі вони будуть закриті 21:00", - повідомила у коментарі "Укрінформу" прес-секретар ради Хелен Херман.

Читайте також: Прем'єр Нідерландів впевнений, що голландці проголосують за асоціацію Україна-ЄС

Офіційні результати референдуму будуть оголошені в наступний вівторок, 12 квітня, але ввечері 6 квітня у голландських ЗМІ очікуються попередні результати, представлені за підрахунками голландських муніципалітетів.

Нідерланди стали єдиною країною ЄС, яка ще не завершила ратифікаційний процес. Документ був ратифікований двома палатами голландського парламенту. Однак за законом, який вступив в силу в країні 1 липня минулого року, практично будь-який проголосований парламентом документ може бути винесений на референдум, якщо буде зібрано 300 тисяч підписів. Ці голоси були зібрані групою євроскептиків Geen Peil.

Читайте також: У Нідерландах організаторів референдуму проти асоціації з Україною зловили на махінаціях з держфінансами

Референдум є консультативним, і влада зможе сама прийняти рішення, враховувати його результати. Крім того, він буде вважатися таким, що відбувся, якщо на голосування прийде не менше 30% виборців.

Раніше глава голландської ініціативної групи по проведенню голосування Арьян ван Диксхорн заявив, що референдум у Нідерландах має далекосяжну мету – вихід країни з ЄС. "Звичайно, нас не хвилює Україна. У нас є мета домогтися виходу Нідерландів з ЄС. Але поки що такий референдум неможливий, ми використовуємо будь-яку можливість, щоб ускладнити відносини Амстердама з Брюсселем", – зазначив ван Диксхорн.

Як повідомлялося раніше, чиновники Нідерландів відреагували на 420 тисяч підписів за його проведення. Зібрати голоси вдалося завдяки онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, "Комітету громадян ЄС" євроскептиків "Форуму для демократії".

Детальніше про політичних відносинах Нідерландів та України, а також позицію Амстердама з антиросійським санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".