На ранок понеділка, 11 квітня, число загиблих у результаті загострення з 2 по 5 квітня конфлікту з Азербайджаном військовослужбовців Армії оборони невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки (НКР) склала 56 осіб, повідомив прес-секретар Міноборони НКР Сенор Hasratyan.
За його даними, 17 загиблих були офіцерами і прапорщиками, 11 - сержантами, решта - ефрейторами і рядовими.
У неділю НКР передала Азербайджану тіла семи загиблих військовослужбовців, а азербайджанська сторона - тіла 18 вірменських військовослужбовців.
Як пише Володимир Кравченко у статті "Відталий" конфлікт, коментуючи бойові дії, більшість політологів схиляються до думки, що ескалація конфлікту не переросте в повномасштабну війну на зразок тієї, що була в 1992-1994 рр. При цьому зазначається, що загострення ситуації в Нагірному Карабасі допоможе Москві і в досягненні її давньої мети - ввести миротворчий контингент в невизнану республіку.
Крім того, порушення режиму вогню в Нагірному Карабасі здатне ще більше відвернути увагу світового співтовариства від подій на Сході України. І в цьому для Києва - одна з найбільш серйозних загроз "весняного загострення" нагірнокарабаського конфлікту, детальніше читайте в свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".
Чергове загострення ситуації в Нагірному Карабасі сталося в ніч на суботу, 2 квітня. Сторони конфлікту звинувачують один одного в обстрілах по всій лінії фронту. У той же день прем'єр Вірменії заявив про нанесення силами країни істотних втрат азербайджанській стороні.
4 квітня Міністерство оборони Азербайджану оприлюднило відео знищення командного пункту вірменської армії в зоні конфлікту в Нагірному Карабасі.
5 квітня сторони повідомили про досягнення домовленостей про перемир'я, яке почалося о 12:00 за місцевим часом. За час ескалації загинули більше 60 військовослужбовців з обох сторін.