Офіційний представник 3 Оана Лунгеску здивована заявами Росії про гарантії неприєднання України до Альянсу.
Вона вважає, що подібного роду заяви порушують зобов'язання, які Росія сама ж і підписала.
"Подібна заява російської офіційної особи дивує, відірване від реальності і порушує міжнародні зобов'язання, які Росія сама підписала", - заявила Лунгеску.
Лунгеску нагадала, що Україна вирішила в 2010 році проводити позаблокову політику і з тих пір не змінювала свою позицію, також вона зазначила, що НАТО поважає суверенні рішення України, і Росії теж слід це робити.
За її словами, "Росія сама підписалася під принципами про право кожної держави вибирати свої власні пріоритети щодо безпеки в діапазоні міжнародних угод, включаючи Гельсінський акт 1975 року, Хартії європейської безпеки 1999 року і Основоположний акт Росія-НАТО 1997 року", - зазначила вона.
"Всі ці угоди продовжують діяти", - запевнила Лунгеску.
18 листопада Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков повідомив, що в РФ хочуть отримати гарантії, що Україна не буде прийнята в НАТО. За його словами, наближення альянсу до російських кордонів турбує владу Росії.
Український МЗС у відповідь на бажання РФ отримати гарантії невступу в НАТО заявили, що Україна є суверенною державою і сама прийме рішення, вступати до альянсу чи ні.
Учасники коаліційних переговорів в Україні досягли згоди з питання скасування позаблокового статусу України. В робочій версії коаліційної угоди, опублікованій на сайті президента, зазначено консенсус "Блоку Петра Порошенко", "Народного фронту", "Радикальної партії", "Самопомочі" та "Батьківщини" за відновлення курсу на інтеграцію в НАТО, скасованого в 2010 році екс-президентом Віктором Януковичем.
Президент України Петро Порошенко нещодавно заявив, що зараз існує "перспектива членства України в ЄС, а для того, щоб думати про вступ до НАТО, потрібно провести ще багато реформ.