UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО закликали РФ вивести миротворців з Придністров'я

У НАТО нагадали, в яких країнах РФ порушує міжнародне право.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг в ході онлайн-відеоконференції голів МЗС країн-учасниць НАТО в черговий раз нагадав про те, як РФ порушує міжнародне право, розміщуючи свої війська в Грузії, Молдові, Україні.

За його словами, "присутність російських військових у Придністров'ї є порушенням територіальної цілісності Молдови".

"... Росія незаконно анексує Крим, як продовжує дестабілізувати східну Україну, як російські війська перебувають в деяких частинах Грузії, Молдови та Придністров'я. Це порушення територіальної цілісності Молдови, і це є ще одним прикладом того, як Росія дуже часто не дотримується міжнародного права", - заявив Столтенберг, передає "Інтерфакс-Україна".

"Є дві частини російських військ в Придністровському регіоні. Є оперативна група російських військ, яка знаходиться на території Молдови без будь-яких офіційних документів. Немає і не було ніколи угоди про перебування цих військ, немає згоди Молдови на перебування цієї групи військ в нашій країні., і ці війська повинні бути виведені, як і озброєння і боєприпаси, які вони охороняють", - заявила президент Молдови Майя Санду.

Вона додала, що є і друга частина збройних формувань Росії в Молдавії - миротворчі сили. "Миротворчі сили перебувають у Молдавії відповідно до угоди від 21 липня 1992 року. В даний час не існує загрози відновлення збройного конфлікту. І ми виступаємо за перетворення цієї миротворчої операції в громадянську міжнародну місію під мандатом ОБСЄ. Це не нова позиція, це офіційна позиція Молдавії, яка неодноразово була озвучена протягом років", - сказала Санду.

Читайте також: НАТО продовжить нарощувати присутність в Чорноморському регіоні через Росію - Столтенберг

Раніше міністр оборони України Андрій Таран висловив надію на те, що Україна отримає ПДЧ на наступному саміті Альянсу в 2021 році.

Надання ПДЧ Україні і Грузії обговорюється з моменту проведення саміту НАТО в 2008 році в Бухаресті. Обидві країни вже входять в число шести партнерів НАТО по посиленим можливостям.

Детальніше про те, яка наступна «станція» буде після приєднання України до програми НАТО «Партнерство посилених можливостей», читайте в статті Олени Гетьманчук «Євроатлантичний трек».