UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО допускають введення більш жорстких санкцій проти Росії

У проекті резолюції Комітету з економіки та безпеки ПА НАТО призивається забезпечити "повну підтримку" українського уряду.

Члени Парламентської асамблеї НАТО закликають уряди своїх країн посилити економічні санкції проти Росії в разі недотримання нею Мінських домовленостей.

Вимога "бути готовими посилити санкції, якщо Росія не виконає своїх зобов'язань", міститься в проекті резолюції Комітету з економіки та безпеки ПА НАТО, яка повинна бути прийнята в понеділок на пленарній сесії цієї організації, повідомляється на сайті Парламентської асамблеї НАТО.

Також зазначається необхідність збереження наявних санкцій в повній мірі до реалізації Мінських угод про припинення вогню. Разом з тим проект закликає забезпечити "повну підтримку" українського уряду і послабити економічний вплив РФ, зменшивши залежність Європи від російських нафти і газу.

Тим не менш, учасники ПА НАТО підкреслили, що Захід хоче підтримувати зв'язок з Москвою, незважаючи на напруженість в Україні і військові дії Росії в Сирії.

Читайте також: Через українські санкції в Росії не можуть запустити дві ракети

анкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії та України (наприклад, представників колишньої влади і "активістів" "ДНР"-"ЛНР", які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України). Їх рахунки (при їх наявності) були заморожені, їм був заборонений в'їзд у Штати і країни Євросоюзу. У цей список потрапили кілька компаній, чиї рахунки були заморожені. Протягом півтора років цей список поповнювався і досяг 150 чоловік і 37 компаній, санкції регулярно продовжувалися.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні - ред.), після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала українська сторона і НАТО.

Санкції щодо Криму з боку Штатів і ЄС були введені в грудні 2014 року, проте в 2015 році дещо пом'якшені. Обмежувальні заходи щодо Криму в червні 2015 року були продовжені до літа 2016 року.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений. ЄС та США продовжили санкції проти Росі влітку 2015 року до кінця січня 2016 року.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.

Раніше повідомлялося, що в ЄС не виключають введення санкцій проти Росії у зв'язку з її діями в Сирії.

На умовах анонімності високопоставлений європейський чиновник сказав, що санкції можуть бути введені, якщо дії Росії в Сирії будуть вважатися такими, що не відповідають завданням боротьби з тероризмом, і буде підтверджено, що удари російської авіації наносяться не по цілям екстремістського угрупування ІД.