UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС України розчаровані рішенням президента Румунії скасувати візит - ЗМІ

МЗС звинуватило румунську сторону в небажанні вести діалог на рівні керівників держав.

У міністерстві закордонних справ України розчаровані рішенням президента Румунії Клауса Йоханніса скасувати візит в Україну з-за прийнятого Верховною Радою закону про освіту.

Як передає AFP, прес-секретар МЗС України підтвердила, що візит президента Румунії, який повинен був відбутися в жовтні, був скасований.

"Ми розчаровані тим, що румунська сторона не хоче вести діалог на найвищому рівні", - сказала вона.

Нагадаємо, що 5 вересня Верховна Рада схвалила в другому читанні закон "Про освіту". Законопроект №3491-д підтримали 255 народних депутатів.

Пізніше міністерство закордонних справ Румунії висловило стурбованість прийнятим українським парламентом закону про освіту.

В МЗС Румунії нагадали про те, що відповідно до положень Рамкової конвенції Ради Європи про захист національних меншин держави зобов'язуються визнати право особи, яка належить до нацменшини, навчатися рідною мовою.

У роз'ясненні міністерства освіти України говориться, щоСтаття 7, яка регулює питання мови навчання у новому законі "Про освіту", відповідає Конституції України та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Починаючи з 1 вересня 2018 року, дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державна мова.

З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мова національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то на ньому можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Для дітей, які зараз навчаються на мовах нацменшин, передбачений перехідний період до 1 вересня 2020 року. Ці діти будуть отримувати середню освіту з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, які вивчаються українською мовою, а з 2020 року повинні перейти на навчання державною мовою.

21 вересня президент Румунії Клаус Йоханнис скасував запланований на жовтень візит в Україну у зв'язку з прийняттям Верховною Радою закону про освіту, який, за його словами, суперечить взаємним благим намірам і різко обмежує доступ меншин до утворення на їхній рідній мові.

На думку румунського президента, прийнятий в Україні закон про освіту суперечить взаємним благим намірам обох країн.