UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС України назвали актуальні виклики для ООН, які потребують негайного реагування

У відомстві наголосили, що саме сьогодні роль ООН як єдиної глобальної організації є життєво важливою для людей у всьому світі.

Міністерство закордонних справ України з нагоди Дня ООН опублікувало заяву, у якій окреслило основні виклики, зокрема, постачання Іраном дронів для РФ, обстріл цивільної інфраструктури України, а також окупацію ЗАЕС.

"Цінуємо зусилля ООН з гуманітарного реагування на наслідки повномасштабного вторгнення РФ в Україну та допомогу, що надається, особливо командою ООН, присутньою в Україні. Актуальними викликами, які потребують оперативної відповіді з боку системи ООН, є постачання іранських БпЛА РФ у порушення відповідних резолюцій РБ ООН, триваюча окупація ЗАЕС, продовження обстрілів українського цивільного населення", – йдеться у заяві.

Читайте також: NYT: Глобальний Південь бачить подвійні стандарти в реакції Заходу на війни в Україні і Секторі Гази

У міністерстві зазначили, що саме сьогодні роль ООН як єдиної глобальної організації є життєво важливою для людей у всьому світі, оскільки мільйони людей живуть у постійній напрузі через конфлікти та терористичні атаки, як це нині відбувається в Україні, в регіоні Близького Сходу, в країнах Африки.

"У цьому контексті Україна розглядає реформування ООН не лише задля підвищення ефективності організації, але і як гарантію міжнародного порядку, заснованого на правилах та повазі до міжнародного права", – додали у зовнішньополітичному відомстві.

У МЗС зауважили, що російська агресія проти України переконливо доводить, що ключовим завданням у цьому зв’язку є не лише відновлення здатності ООН, насамперед Ради безпеки, ухвалювати адекватні рішення у відповідь на загрозу миру чи порушення миру, але й забезпечення їхнього належного виконання для швидкого припинення згаданих загроз.

"Потребує реформи застосування права вето, яке не може слугувати зброєю для тих, хто одержимий ненавистю та війною. Надання Генеральній асамблеї ООН реальної можливості долати вето, легітимність перебування Росії в кріслі постійного члена Ради безпеки, а також її відповідність критерію «миролюбної держави» в розумінні статті 4 статуту ООН, мають стати невід’ємними елементами процесу реформування ООН", – підкреслили дипломати.

У міністерстві резюмували, що Україна залишається відданою співробітництву в рамках ООН, і висловили переконання, що забезпечення в дії суверенної рівності держав, непорушність кордонів, незастосування сили або погрози силою дозволить усім ефективно працювати над вирішенням глобальних викликів людству.

Читайте також: Як захист Ізраїлю в ООН з боку США може негативно вплинути на Україну – Reuters

Раніше глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявляв, що на гроші, які російське військове керівництво вже втратило на війну проти України, можна було звести  близько 17 тисяч шкіл або 1,3 тисячі лікарень.