UA / RU
Підтримати ZN.ua

У МЗС РФ відреагували на вимоги США та НАТО щодо гарантій ненападу на Україну

У МЗС РФ згадали про Будапештський меморандум.

У МЗС РФ назвали "недоречними" вимоги США та НАТО до Росії щодо "певних заходів на її території".

Під цими заходами мається на увазі відведення російських військ від кордонів України та деескалація ситуації, заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков, пише "Інтерфакс".

Говорячи про те, чи готова Москва дати якісь гарантії у відповідь, наприклад ненападу на Україну та інших дій, заступник міністра сказав: "Вони вимагають від нас якихось заходів на нашій території, що у нас викликає природне відторгнення як, по суті, так і за формою такого роду вимог".

Рябков наголосив, що вимоги недоречні, а жодних додаткових гарантій безпеки від РФ не просять.

"Всі відповідні гарантії ми надали, коли було підписано Будапештський меморандум у 1994 році", - наголосив Рябков.

Згідно з Будапештським меморандумом, Росія, США і Великобританія зобов'язалися гарантувати суверенітет і територіальну цілісність України в обмін на відмову Києва від ядерної зброї.

На початку 2014 року Росія анексувала АР Крим, скориставшись зміною влади в Україні й посиливши свою військову присутність на півострові. Також вона проводить гібридну агресію проти України на Донбасі. При цьому Росія не визнає, що є стороною конфлікту на сході України.

Напередодні у Держдепартаменті США відбувся спеціальний брифінг для преси старшої посадової особи адміністрації з дипломатичної взаємодії з Україною, темою якого стала ескалація напруги на українському кордоні.

ZN.UA публікує основні тези неназваного американського чиновника, який відповідав на запитання журналістів.

Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ РФ показало проєкт договорів між Росією зі США та НАТО про взаємні гарантії безпеки.

У відповідь на них МЗС України нагадав, що найкращою гарантією безпеки з боку Росії буде припинення війни.

17 грудня Міністерство закордонних справ РФ показало проєкт договорів між Росією із США та НАТО про взаємні гарантії безпеки. Москва хоче, щоб НАТО зобов'язалося виключити розширення та вступ України та відмовилося від будь-якої військової діяльності в Україні, Східній Європі, Закавказзі, Центральній Азії.

На віртуальній зустрічі з президентом США Джо Байденом президент Росії Володимир Путін сказав, що Вашингтон не повинен дозволити Україні вступити до НАТО в обмін на гарантії того, що російські війська не вчинять напад. За словами Байдена, США не прийме такої вимоги.