UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Морській доктрині Росії заявлено збільшення флоту в Середземному морі

У зв'язку з розширенням НАТО, особливий акцент у ній зроблено на атлантичному і арктичному напрямку.

Президент Російської Федерації Володимир Путін затвердив нову Морську доктрину Росії. Про це повідомляється на сайті Кремля.

"Доктрина підготовлена, затверджена. Це визначна подія і для флоту, і для розвитку кораблебудування", - заявив Путін.

"Головна мета Морської доктрини - забезпечити цілісну, послідовну і ефективну морську політику Росії, спрямовану на захист державних інтересів", - додав він.

За словами російського президента, в доктрину вперше включили положення соціального характеру - морська медицина, зміцнення здоров'я моряків, фахівців морської галузі.

У той же час віце-прем'єр Дмитро Рогозін зазначив, що причини прийняття нової доктрини полягають у зміні міжнародної політичної ситуації.

"Особливий акцент зроблено на атлантичному і арктичному напрямку. Атлантика обумовлена нашою увагою до розширення НАТО на Схід і створенням інфраструктури Альянсу поряд з нашими кордонами; друге - це возз'єднання Криму і Севастополя з РФ і завдання якнайшвидшої інтеграції Криму і Севастополя в економічне життя нашої країни. Третє - це відновлення присутності нашого флоту в Середземному морі", - заявив Рогозін.

Попередня доктрина була прийнята в 2001 році на перспективу до 2020 року. Її нова редакція розрахована на 20 років.

Читайте також: Санкції ускладнили будівництво в РФ військових корветів для флоту

Відносини між Росією і НАТО загострилися після військового вторгнення в Україну, яке Росія вперто заперечує, незважаючи на велику кількість доказів присутності військ РФ в Україні.

Видання Wyborcza писало, що Росія завжди мріяла про потужний флот і це їй шкодило. Нинішнього президента Росії Володимира Путіна теж тягне в море. Незважаючи на фінансову кризу у своїй країні, він намагається реалізувати амбітний план відновити потужність військово-морських сил, виділивши на це 20 трильйонів рублів. На початку минулого року ця сума дорівнювала 670 мільярдів доларів, а нині – 355 мільярдам. І чверть цієї суми повинна піти на військові кораблі.

Генсек Альянсу не раз заявляв, що НАТО і Європейський Союз спільними зусиллями протистоять гібридної війні, розв'язаній Росією, і назвав заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети однією з причин збільшення боєздатності збройних сил НАТО.

24 червня, Столтенберг заявив, що НАТО збільшить угруповання сил швидкого реагування в три рази - угруповання сил швидкого реагування збільшиться до 40 тисяч чоловік.

Напередодні, 23 червня, США підтвердили намір розмістити додаткове озброєння у Східній Європі.

22 червня США оголосили про намір надати для сил швидкого реагування НАТО спецназ, розвіддані і високоякісні військові технології з метою не допустити можливі агресивні дії Росії.