UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Монголії зафіксовано новий летальний випадок бубонної чуми

У країні заборонено полювання на бабаків, але їх м'ясо є делікатесом, тому небезпечний промисел триває, не дивлячись на те, що вони носії чуми.

Сьогодні, 12 серпня, міністерство охорони здоров'я Монголії підтвердило ще одну смерть, в даному випадку 42-річного чоловіка, від бубонної чуми.

Про новий факт поширення небезпечної хвороби повідомляє агентство XINHUA.

Летальний випадок зафіксований напередодні в провінції Ковда, на заході Монголії. Чоловік перед смертю купив двох убитих бабаків.

Представник міністерства Доржі Нарангерель закликав співгромадян не вживати в їжу і взагалі не полювати на бабаків, щоб не поширювати бубонну чуму в країні.

У Монголії офіційно заборонено полювання на бабаків, але багато хто вважає м'ясо тварини делікатесом і ігнорує місцеве законодавство.

Читайте також: У майбутньому на людство чекає ще більше пандемій - Bloomberg

З початку року в країні зафіксовано 12 випадків підозри на бубонну чуму. Чотири випадки підтверджені лабораторно. У липні 15-річний підліток загинув від бубонної чуми в провінції Хові-Алтай, на заході Монголії.

Бубонна чума є однією з клінічних форм чуми - зоонозної природно-осередкової бактеріальної інфекційної хвороби. Симптоми: лихоманка, важка інтоксикація. Характеризується високим відсотком летальності. Хворі чумою підлягають обов'язковій негайній госпіталізації у спеціалізовані стаціонари, які працюють в строгому протиепідемічному режимі.

7 серпня в Китаї від бубонної чуми помер житель регіону Внутрішня Монголія.

Влада регіону відзначає, що хвороба призвела до збою в системі кровообігу хворого. При цьому не повідомляється, як саме заразився потерпілий.

10 липня в Казахстані зафіксували спалах невідомої епідемії, показник смертності якої вище, ніж показник смертності від COVID-19. За даними ЗМІ, серйозні спалахи ще на початку червня були зафіксовані в провінціях Атирау, Актобе, а також місті Шимкент.

Раніше ZN.UA писало, що Чернівецька область залишається епіцентром епідемії за кількістю хворих на COVID-19. Запасу необхідних коштів у медзакладах області вистачить приблизно на чотири дні. У лікарнях області та її центрі - Чернівцях достатньо антисептиків, але недостатньо рукавичок, масок, респіраторів, костюмів біозахисту. Детальніше про ситуацію в регіоні у матеріалі Інни Ведерникової "Бійка під час чуми".