UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Молдові проходять акції протестів проти Угоди про асоціацію з ЄС

Мітингувальники заявляють, що Угода передбачає лише економічну і політичну залежність від Брюсселя і обмеження можливостей для будь-якого конструктивного партнерства з Росією й Митним союзом.

У Молдові опозиція протестує проти Угоди про асоціації, яку парафувало на саміті "Східне партнерство" у Вільнюсі керівництво країни. У демонстраціях бере участь найбільша у країні партія комуністів, представники ліги російської молоді, партії "Патріоти Молдови", інших громадських рухів.

Мітингувальники виставили пікети біля офісу місії Європейського союзу у Кишиневі, скандують гасла на підтримку Митного союзу, а також ставлять намети. У них буде сформовано пункт прийому громадян, і будь-хто охочий зможе поговорити з депутатами парламенту Молдови, які виступають проти курсу чинної влади на євроінтеграцію країни.

"Ми проводимо антисаміт за громадянські права і справедливе майбутнє Молдови. Ті, хто говорить про Вільнюс, як про якусь світлу перспективу для країни - брехуни. Вільнюс передбачає лише встановлення економічної та політичної залежності від Брюсселя і обмеження можливостей для будь-якого конструктивного партнерства з Росією та Митним союзом", - заявив лідер партії комуністів, колишній президент Володимир Воронін. Він підкреслив, що демонстрації буде продовжено.

Нагадаємо, сьогодні, 28 листопада, у Вільнюсі відбулося технічне парафування Угоди про асоціацію Молдови з Європейським союзом. З молдовського боку підпис на кожній з більш ніж 900 сторінок тексту поставила міністр закордонних справ і європейської інтеграції Наталія Герман. Заступник міністра економіки Октавіан Калмик парафував ту частину угоди, яка стосується входження Молдови у Зону вільної торгівлі ЄС.

Офіційна церемонія парафування відбудеться у п'ятницю, 29 листопада, коли свої підписи під документом поставлять прем'єр Молдови Юрій Лянке і верховний представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кетрін Ештон. Молдова і ЄС сподіваються підписати Угоду про асоціацію не пізніше осені 2014 року, при нинішньому мандаті Європарламенту та Єврокомісії.

Сьогодні, 28 листопада, у столиці Литви Вільнюсі почався саміт країн "Східного партнерства". Форум триватиме до 29 листопада. У ньому візьме участь керівництво 28 країн Євросоюзу, а також шість членів проекту Східне партнерство - Україна, Грузія, Білорусь, Азербайджан і Молдова. Під час дводенного саміту голови держав і члени урядів 34 країн обговорюватимуть прогрес, досягнутий в рамках програми "Східне партнерство", і визначать напрямки майбутнього розвитку цієї програми.

Як показують останні соцопитування, число прихильників інтеграції країни з ЄС приблизно дорівнює числу тих, хто висловлюється за вступ Молдови до Митного союзу. На минулих вихідних комуністи зібрали багатотисячний мітинг на центральній площі Кишинева з вимогою відмовитися від парафування Угоди про асоціацію з ЄС. Проти укладення угоди у Вільнюсі виступає і невизнане Придністров'я, а також гагаузька автономія. !zn

Читайте також:

У Литві відкрився саміт Східного партнерства ЄС

Молдова завершила технічне парафування Угоди про асоціацію з ЄС

Єврокомісія запропонувала скасувати візи для громадян Молдови