UA / RU
Підтримати ZN.ua

У М'янмі колишню лідерку Аун Сан Су Чжі засудили ще до семи років ув'язнення 

Загалом вона може провести за ґратами 33 роки.

Суд у М'янмі, яку наразі контролює військова хунта, визнав колишню лідерку Аун Сан Су Чжі винною за п'ятьма пунктами звинувачення в корупції і засудив її ще до семи років позбавлення волі. Про це повідомляє Reuters.

На закритому судовому засіданні Су Чжі, яка була заарештована під час перевороту в лютому 2021 року, була визнана винною в злочинах, пов'язаних з орендою і використанням нею вертольота в той час, коли вона була фактичним лідером М'янми.  

Нове рішення суду доповнює попередні вироки про щонайменше 26 років позбавлення волі, винесеними з грудня минулого року.

Су Чжі очолювала М'янму протягом п'яти років з 2015 року під час десятиліття умовної демократії, яка настала після того, як військові закінчили своє 49-річне правління.

Однак хунта повернула контроль на початку минулого року, щоб перешкодити уряду Су Чжі отримати другий термін, звинувативши його в ігноруванні порушень на виборах.

Західні країни відкинули ці судові процеси як фікцію. А минулого тижня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій закликала хунту звільнити всіх політичних в'язнів, включаючи Су Чжі. Військові ж наполягають на тому, що судові процеси є законними і що Су Чжі отримала належну правову процедуру в незалежному суді.

З грудня минулого року вона була засуджена за порушення обмежень щодо COVID-19 під час передвиборчої кампанії, незаконне володіння радіообладнанням, порушення закону про державну таємницю та намагання вплинути на виборчу комісію країни. Су Чжі відкинула ці звинувачення як «абсурдні».

Читайте також: Тіньовий уряд М'янми заслуговує на більшу допомогу від міжнародного співтовариства — The Economist

Військовий переворот у М'янмі відбувся у лютому 2021 року. Генерали називають його відповіддю на порушення на виборах 2020 року, на яких партія Су Чжі перемогла з великою перевагою. При цьому, доказів порушень військові не надали.

Експерти вважають, що військова хунта намагається назавжди придушити лідерку, яка в минулому вже багато років провела під домашнім арештом. У червні 2022 року Су Чжі перевели до одиночної тюремної камери в столиці країни. Контакти колишньої лідерки з навколишнім світом обмежені. Крім того, під вартою перебувають деякі соратники Су Чжі.