UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінську затримали українських журналістів

Журналісти телеканалу «Теперішній час» висвітлюють виборчу кампанію і протести в Білорусі.

У Мінську міліція затримала трьох кореспондентів телеканалу «Настоящее время» (проект «Радіо Свобода»), які висвітлює президентську кампанію і масові протести проти Олександра Лукашенка.

Двоє з них - Ірина Ромалійская і Іван Гребенюк є громадянами України. Третій - Юрій Баранюк - громадянин РФ, повідомляє «Настоящее время».

Про своє затримання журналісти встигли попередити редакцію в Празі. Міліціонери прийшли до них до готелю «Мінськ» у столиці Білорусі. За попередньою інформацією, затриманих доставили до Московського райвідділу міліції Мінська.

Телефони Ромалійської, Гребенюка і Баранюка, а також власного кореспондента «Настоящего времени» в Білорусі Романа Васюковіча відключені.

В кінці липня Лукашенко на нараді з чиновниками заявив, що з країни потрібно видворяти іноземних журналістів, які «ведуть стріми», «кличуть людей на майдани» і «закликають до масових заворушень». Зокрема, він згадав BBC і «Радіо Свобода».

Читайте також: Лукашенко заявив про неможливість об'єднання Білорусі з Росією

Вибори президент Білорусі заплановано на 9 серпня. Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, збирається вшосте балотуватися на пост президента.

Збір підписів для висунення своїх кандидатур оголосили колишній керівник "Белгазпромбанка" Віктор Бабарико, екскерівник Парку високих технологій Валерій Цепкало, колишній депутат парламенту Ганна Канопацька, співголова громадського об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина блогера Сергія Тихановского Світлана. Сам Тихановский не зміг зареєструвати ініціативну групу, так як його заарештували.

Бабарико протягом 20 років керував "Белгазпромбанком", акціонерами якого є російські "Газпромбанк" і "Газпром". Він залишив цю посаду а травні 2020 року, коли вирішив балотуватися на пост президента Білорусі.

18 червня Бабарику і його сина затримали у справі "Белгазпромбанка". Їм інкримінують несплату податків та відмивання тіньових доходів.

14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала п'ять кандидатів. Пакети документів Бабарика та Цепкала приймати відмовилися, і він, побоюючись арешту, виїхав до Росії, а потім в Україні.

Штаби Бабарики й Цепкала підтримали Тіхановську, і вона стала кандидатом від об'єднаної опозиції.

Детальніше про те, як проходить президентська кампанія в Білорусі, читайте в статті Андрія Паливоди "Некомфортні вибори" у ZN.UA.