UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінську оцінили збитки від масштабних протестів

Пошкоджено будівлі дитячих садків і шкіл, елементи благоустрою, інфраструктури, громадський транспорт.

Протести в Мінську завдали інфраструктурі міста збитків на суму понад 500 тисяч рублів (близько 203 тисяч 314 доларів), повідомили агентству TUT.BY у Мінському міському виконкомі.

У місті пошкоджено будівлі дитячих садків і шкіл, елементи благоустрою, інфраструктури, транспорт. Частина сміттєвих контейнерів, лавиць і металевих конструкцій пішла на будівництво барикад.

У міськвиконкомі не уточнили, ким саме пошкоджені будівлі та інфраструктура міста. У мережі неодноразово публікувалися відео стрілянини спецпризначенців по вікнах будинків і нападу на громадський транспорт з кийками.

«Створюються перешкоди для руху громадського транспорту (учасники протестів блокують вулиці, щоб унеможливити проїзд ними військової техніки - ред.), вносяться корективи в повсякденну роботу міської інфраструктури в цілому, що спричиняє істотний дискомфорт жителям столиці», - додали чиновники.

За їх словами, такі дії «неприпустимі, тягнуть за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність». Вони закликали білорусів не брати участь в акціях протесту.

Читайте також: Як український істеблішмент відреагував на вибори та протести в Білорусі

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі з новою силою спалахнули акції протесту, що розпочалися в червні, після відмови Центрвиборчкому реєструвати опозиційних кандидатів. Протестувальники вважають сфальшованими результати виборів, на яких ушосте поспіль переміг Олександр Лукашенко.

У великих містах і районних центрах відбулися криваві сутички із силовиками. ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати, пневматичну та вогнепальну зброю. Понад 6 тисяч людей були затримані, понад 250 дістали травми, одна людина загинула.

Слідкуйте за перебігом протестів у нашому текстовому онлайні «Протести в Білорусі. Уся хроніка подій онлайн». Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.