UA / RU
Підтримати ZN.ua

У мережі з'явилося відео, як силовики в Білорусі стріляють в протестувальника

ЗМІ пишуть, що це могло статися 10 серпня біля станції метро «Пушкінська» в Мінську

Білоруський студентський Telegram-канал "Отчислено" опублікував відео того, як під час протестів в Білорусі силовики кілька разів стріляють по беззбройного протестувальника, який стоїть на дорозі. На відео видно, як він падає посеред вулиці.

Видання "Медіазона" пише про те, що це могло статися 10 серпня біля станції метро «Пушкінська» в Мінську, яка стала однією з найгарячіших точок під час протестів проти результатів виборів президента Білорусі, переможцем яких ЦВК достроково оголосив Олександра Лукашенка.

У неділю відбулось голосування на виборах президента Білорусі. За даними ЦВК країни, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, однак всі інші кандидати закликали визнати голосування недійсним. На вулиці білоруських міст протестувати вийшли тисячі людей. Найчисленніші протести відбулись в Мінську, Бресті та Ліді. Силовики масово затримували та били протестувальників. Офіційно затримано понад шість тисяч осіб, серед яких є й українці. 

Також в Міністерстві закордонних справ України заявили про те, що під час протестів в Білорусі затримали дев'ять українських громадян і побили українського фотокореспондента.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Олександра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян. Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії, Казахстану та Молдови.

Ось уже кілька ночей на вулицях білоруських міст триває жорстке протистояння противників Лукашенка і силовиків. Тисячі протестувальників затримано, сотні — поранено, один убитий. Найближчі дні стануть вирішальними. Вистоїть чи впаде авторитарний режим? Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін».