UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Манілі в день саміту АТЕС розігнано марш антиглобалістів, постраждали 28 осіб

18-19 листопада на Філіппінах проходить саміт країн АТЕС.

© Inquirer
Поліція застосувала силу при розгоні демонстрації
Поліція застосувала силу при розгоні демонстрації
© The Australian
© Pat Nabong/Rappler
© Mark Balmores / mb
© Kathy Yamzon / Bayan NCR
© The Telegraph
© The Telegraph
© The Telegraph
© The Telegraph
© The Telegraph
© The Telegraph
© The Telegraph

У столиці Філіппін Манілі в четвер, 19 листопада, сталися сутички між поліцією і сотнями демонстрантів, які протестували проти проведення саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Спочатку, як повідомляє Reuters, правоохоронці застосували водомети для розгону мітингувальників. За даними агентства, акція протесту проходила приблизно в кілометрі від будівлі, куди вранці почали прибувати світові лідери на ранкову сесію саміту.

Коли ж протестувальники спробували наблизитися до міжнародного прес-центру саміту, поліція перегородила їм дорогу. Зав'язалася бійка. За даними філіппінської газети Inquirer, в результаті протистоянь щонайменше 28 демонстрантів отримали поранення, вісім з них були доставлені в лікарню.

Напередодні повідомлялося, що в Манілі понад 200 осіб взяли участь в акції протесту проти проведення саміту. Демонстранти вигукували антиглобалістські та антикапіталістичні гасла. Вони також спалили модель Землі з написом "АТЕС". Учасники протестів, серед яких були студенти і робітники, пройшлися маршем по центральній вулиці філіппінської столиці.

У четвер, 19 листопада, в Манілі відбудуться два пленарних засідання саміту АТЕС, на яких будуть обговорюватися питання поглиблення регіональної економічної інтеграції, а також шляхи вирішення демографічних і екологічних проблем. За підсумками учасники форуму ухвалять Декларацію лідерів економік АТЕС.

Крім того, лідери Азіатсько-Тихоокеанського регіону "рішуче засуджують" всі акти тероризму і підкреслюють "нагальну потребу в активізації міжнародного співробітництва і солідарності у боротьбі проти тероризму".

Під час саміту президент США Барак Обама закликав Китай припинити активність, спрямовану на освоєння спірних островів у Південно-Китайському морі. Присутній на заході президент КНР Сі Цзіньпін поки не прокоментував цю заяву. Китай наполягає, що діє в рамках закону і не має наміру нарощувати військову міць навколо спірної території.

Азіатсько-Тихоокеанське економічне співробітництво - міждержавний економічний форум країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону для співпраці в галузі регіональної торгівлі та полегшення і лібералізації капіталовкладень, утворений в 1989 році.

У даний час у форумі АТЕС беруть участь 21 країна і територія Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) - Австралія, Бруней, В'єтнам, Гонконг, Індонезія, Канада, Китай, Республіка Корея, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Папуа - Нова Гвінея, Перу, Росія, Сінгапур, США, Таїланд, Тайвань, Філіппіни, Чилі та Японія. У 2016 році головування в АТЕС перейде до Перу.