UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Македонії біженці закидали камінням поліцію: 18 постраждалих

У суботу, 28 листопада, македонська влада почала зводити стіну на кордоні з Грецією, щоб захистити країну від напливу мігрантів з Близького Сходу і Африки.

У суботу, 28 листопада, не менше 18 співробітників правоохоронних органів Македонії були поранені в результаті сутичок з біженцями на кордоні з Грецією, передає АР. Мігранти агресивно протестували проти розпочатого на кордоні будівництва загородження.

Напередодні македонська поліція була змушена застосувати світлошумові гранати проти мігрантів на кордоні Македонії та Греції після того, як приблизно 250 біженців почали закидати правоохоронців камінням.

За даними македонського МВС, двоє співробітників поліції були госпіталізовані з пораненнями голови в лікарню міста Гевгелія. Даних про постраждалих серед мігрантів немає.

Заворушення почалися після того, як один з біженців заліз на дах залізничного вагона і доторкнувся до кабелю під високою напругою. В результаті іммігрант отримав сильні опіки і був госпіталізований.

Stun grenades explode & stones pelted in both directions at the border crossing between #Greece & #Macedonia today pic.twitter.com/DL7HPC5Uvc

- Balkan Newsbeat (@BalkanNewsbeat) 28 листопада 2015

У 2015 році через активізацію конфліктів у низці країн Близького Сходу, Азії та Африки різко зросла кількість біженців, які прибувають в Європу з цих регіонів. Повз Македонію та Сербію щодня проходить до 5 тисяч осіб. Вони скупчуються біля кордонів Австрії, Угорщини та Німеччини.

Читайте також: Швеція депортує 22 тисяч біженців – ЗМІ

Глобальна проблема

Всього у світі, за даними ООН, нараховується 59,5 млн біженців. За даними сайту управління у справах біженців при ООН (UNHCR), тільки по морю в європейські країни з початку 2015 року прибуло понад 644 тисяч мігрантів. Тисячі пробралися в ЄС по суші - пішки, на автобусах, поїздах.

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. Щодня в країну прибуває до 10 тисяч осіб. За перші 6 місяців 2015 року ФРН прийняла у себе найбільше мігрантів - 450 тисяч осіб, до кінця року їх буде 800 тисяч, всього - 1,3 млн.

На другому місці в ЄС за кількістю прийнятих біженців знаходиться Швеція - 75 тисяч прийнятих біженців за півроку. Далі йде Італія і Греція - 550 тисяч осіб знайшли притулок в цих країнах.

Проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".