UA / RU
Підтримати ZN.ua

У М'янмі уряд і два збройні формування підпишуть угоду про перемир'я

В уряді кажуть, що хочуть мирно залагодити конфлікт в штаті Ракхайн.

Дві збройних етнічні групи у М'янмі погодилися підписати угоду про припинення вогню з урядом, так як державний радник країни Аун Сан Су Чжі прагне залагодити конфлікт, що загострився в країні в останні місяці, інформує Reuters в середу.

Так представники формувань New Mon State Party (NMSP) і Lahu Democratic Union (LDU) у вівторок по черзі зустрілися з державним радником країни Аун Сан Су Чжі і головнокомандувачем Мін Аун Хлайнгом, щоб обговорити деталі угоди.

"Я дякую нашим етнічним братам і сестрам і етнічним громадянам за допомогу в існуванні союзу, миру і подальшого розвитку на основі миру", - сказала Су Чжі на брифінгу для преси. Коли точно буде підписано угоду, поки не ясно, але відомо, що щонайменше 10 представників повстанських угруповань не приєдналися до неї.

Лауреата Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі світове співтовариство критикувало за те, що вона не відстоювала права мусульман рохінджа в західному штаті Ракхайн, де репресії військових змусили більш 688 тисяч людей втікати в Бангладеш з 25 серпня минулого року.

Організація Об'єднаних Націй описала ці репресії як етнічну чистку рохінджа, уряд М'янми звинувачення на свою адресу відкидає.

Рохінджа - етнічні бенгальці-мусульмани, переселені у Аракан в XIX - початку XX століття британською колоніальною владою. При загальній чисельності близько півтора мільйонів чоловік наразі вони складають більшість населення штату Ракхайн, проте дуже небагато з них мають громадянство М'янми. Офіційна влада і буддійське населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш. Конфлікт між ними і корінними "араканцями" - буддистами - довга історія, однак ескалація конфлікту до збройних зіткнень і гуманітарної кризи почалася тільки після переходу влади в М'янмі від військового уряду до цивільного в 2011-2012 роках.

Нещодавно міжнародна організація "Лікарі без кордонів" в результаті проведених опитувань заявила про страшну кількість смертей серед мусульман рохінджа.

Так, за даними отриманими на підставі опитування мешканців таборів біженців-рохінджа у Бангладеш, щонайменше, 9 тисяч рохінджа загинули в М'янмі з 25 серпня по 24 вересня.

Як повідомлялося раніше, Бангладеш і М'янма підписали угоду про повернення на батьківщину сотень тисяч біженців рохінджа,які знайшли притулок в прикордонному місті Бангладеш Кокс Базарі після їх жорстокого розгону військовими в штаті Ракхайн. Ця операція була здійснена через міжнародний тиск на М'янму, який неухильно зростає. М'янма розраховує почати приймати біженців назад протягом двох місяців після підписання документа. У Бангладеш вважають, що процес репатріації біженців закінчиться протягом року. З серпня у Бангладеш втекли понад 620 тисяч людей через військові репресії в М'янмі, які США назвали "етнічною чисткою".