UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лівії через військові дії закрилися нафтові родовища

"нафтової питання" також намагалися вирішити на саміті в Берліні

19 січня в Лівії було закрито найбільше нафтове родовище Еш-Шарара. Також припинили відвантаження нафти перевалочні нафтові порти.

"Після того, як був перекритий трубопровід, який з'єднує родовище з нафтопереробним заводом в Ез-Завії (найбільший в країні), всі свердловини Еш-Шарары законсервовані", - передає видання. Одночасно з Еш-Шарарою було закрито розташоване недалеко від нього родовище Ель Філь, повідомляє портал Al Wasat.

Це сталося на тлі вимог глави Уряду національної згоди (ПНР) Фаїза Сараджа про негайне відновлення експорту нафти, які прозвучали в Берліні, повідомив 19 січня телеканал Al Jazeera.

З припиненням функціонування розташованих в 800 км на північний захід від Тріполі двох родовищ вся нафтова промисловість Лівії фактично зупинилася.

18 січня Національна нафтова корпорація (NOC) Лівії оголосила про ситуацію форс-мажору після припинення відвантаження нафти з терміналів "нафтового півмісяця" (узбережжя затоки Сирт). Розташовані там експортні порти Рас-Лануф, Ес-Сидр, Брега, Ель-Харіга і Зувейтіна були закриті. За даними корпорації, це призведе до втрати у видобутку нафти в розмірі 800 тис. барелів на добу і щоденного збитку близько $ 55 млн.

Тільки в Сиртському нафтовому басейні є понад 50 родовищ і станцій, і зупинка експорту вплине на добовий видобуток в цьому басейні до 700 тисяч барелів на добу, крім впливу на ерозію наземних споруд і ліній транспортування сирої нафти, а раптова зупинка видобутку призведе до застигання нафти.

Ці наслідки для безпеки будуть також впливати на постачання природним газом, який поставляє електростанції на кожну із станцій в Північній Бенгазі і Зуитина.

У Лівії зберігається двовладдя. На заході країни у Триполі перебуває сформований за підтримки ООН уряд нацєдності, а на сході розташований парламент. Влада у цій частині Лівії функціонує незалежно від Триполі та спирається на "Лівійську національну армію" на чолі з Халіфою Хафтаром.

19 січня в Берліні відбулася міжнародна конференція з врегулювання ситуації в Лівії під егідою ООН. Незадовго до цього ворогуючі сили у Лівії домовилися про припинення вогню, однак під час переговорів у Москві Хафтар відмовився підписати угоду про перемир'я.

Детальніше про складну ситуацію у Лівії читайте у матеріалі Миколи Замікули "Нова війна Ердогана".