UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Литві місцеві жителі вступають до ополчення через загрозу вторгнення Росії

Кількість добровольців стрімко зросла після нападу Росії на Україну у лютому.

У Литві місцеві жителі вступають до ополчення, готуючись до потенційного вторгнення російських військ. З початку повномасштабної війни в Україні кількість бажаючих приєднатися до добровольчого руху щомісяця зростає. Про це повідомляє CNN.

За інформацією видання, на території Сувалкського коридору, що знаходиться між територією Білорусі та російським Калінінградом, литовці активно приєднуються до місцевого руху «Стрільці». Один із його командирів Егідіюс Папецкіс заявив, що після 24 лютого кількість бажаючих приєднатися суттєво збільшилася.

«Наразі налічується близько 12 000 добровольців. Ця кількість щомісяця зростає в десять разів. З самого початку війни в Україні кількість новобранців, які бажають приєднатися, складала 10-12 осіб. Сьогодні таких більш ніж 100 осіб на місяць», – заявив Папецкіс.

Читайте також: Литва передасть Україні нові сучасні безпілотники

Причиною такої стрімкої активності серед литовців командир «Стрільців» називає народну пам’ять. За його словами, у Литві добре пам’ятають радянську окупацію і не хочуть її повторення. 

«Як ми можемо довіряти Росії? З нашою історією це неможливо…Звісно мені страшно. Інакше бути і не може, але тут мій дім, який я побудував власними руками. Я захищатиму його», – додав Папецкіс.

Читайте також: Німеччина вимагає розблокувати російський транзит до Калінінградської області через Литву – Spiegel

Нагадаємо, що нещодавно Вільнюс обмежив транзит до Калінінграду товарів, що потрапляють під санкції ЄС. Через блокаду Калінінграда Рада федерацій РФ звинуватила Литву і НАТО в агресії та порушенні суверенітету, і попередила, що Росія буде змушена вдатися до «самозахисту».

З кожною новою ракетною атакою, з кожною новою зруйнованою школою безглуздість агресії Росії стає дедалі очевиднішою. І все ж таки спроби знайти таємний зміст у вчинках Путіна не припиняються. Світ, як і раніше, намагається зрозуміти, навіщо Росія розв'язала цю війну. І найчастіше робить невірні висновки. Читайте про це у статті Сергія Корсунського «Помилка союзників: чого Захід так і не зрозумів про божевілля Путіна».