UA / RU
Підтримати ZN.ua

У лікарні помер побитий силовиками Лукашенка житель Мінська

У МВС назвали вбивць, які приїхали на міліцейському бусику, «небайдужими громадянами».

У мінській лікарні швидкої медичної допомоги помер 31-річний мешканець столиці Білорусі Роман Бондаренко. Мінчанин побили міліціонери, які викрали його з двору  будинку, також відомого як «площа Перемен», повідомляє TUT.by.

Бондаренка госпіталізували з великим набряком мозку, закритою черепно-мозковою травмою субдуральними гематомами, забоями і саднами. Йому зробили операцію, лікарі кілька годин боролися за життя пацієнта, але врятувати його не вдалося.

Увечері 11 листопада під двір ЖК «Каскад» на міліцейському мікроавтобусі без номерів приїхали невідомі в масках, і почали знімати з паркану білі і червоні стрічки. Роман Бондаренко був одним з мешканців будинку, які вийшли у двір, щоб з'ясувати, що відбувається.

Романа почали бити у дворі, він впав на дитячу гірку і сильно вдарився головою. Потім його затягли в мікроавтобус і відвезли в райвідділ міліції. Швидка допомога забрала його звідти без свідомості, в лікарні пацієнт впав у кому.

У МВС назвали вбивство Бондаренко «дворовим конфліктом», а співробітників міліції без розпізнавальних знаків - «небайдужими громадянами».

Після повідомлення про смерть Романа Бондаренка на «площі Перемен» зібралися кілька тисяч осіб. Вони принесли квіти та лампадки і створили імпровізований меморіал. Аналогічні акції пройшли у багатьох містах країни, а також біля білоруських посольств в Україні, Литві та Росії.

Читайте також: На Марші Народовладдя в Білорусі затримали понад тисячу осіб – правозахисники

У Білорусі вже понад три місяці тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше шестеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.

2 жовтня Рада Євросоюзу підтвердила попередньо узгоджені  лідерами ЄС санкції проти Білорусі. У санкційні списки потрапили 40 осіб, яких в ЄС вважають причетними до фальсифікації виборів і насильства проти протестувальників.

Лукашенка у списку поки що немає, однак 12 жовтня Рада ЄС прийняла висновки щодо подій в Білорусі, в яких підтверджується готовність ввести санкції проти офіційних осіб країни, включно з диктатором Лукашенком.

Також санкції проти режиму Лукашенка ввели Велика Британія і Канада. Офіційний Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом. Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій.