США хочуть вийти з Договору про ракети середньої та малої дальності, їхне рішення остаточне і зовсім не є запрошенням до діалогу, в інтерв'ю газеті "Коммерсантъ" заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.
Рябков послався на слова власних високопоставлених джерел, які заявляють, що в питанні ДРСМД суть далеко не у проблемах між країнами - Вашингтон просто хоче остаточно позбутися "незручних для США договірних заборон".
"За їхньою оцінкою, Договір про РСМД істотно обмежує військові можливості США в проекції на країни, що володіють арсеналами наземних ракет середньої і меншої дальності і представляють в очах Вашингтона загрозу американським інтересам. Прямо вказується на Китай, Іран та КНДР", - заявив Рябков.
При цьому командувач ракетними військами генерал-полковник Сергій Каракаєв заявив, що Росія враховує вихід США з ДРСМД при плануванні бойового застосування Ракетних військ стратегічного призначення. Каракаєв зазначив, що у зв'язку з виходом США з Договору до кінця 2018 року на озброєння російських РВСП планують поставити біля сотні нових одиниць озброєння, у тому числі ракетні комплекси "Ярс" стаціонарного і мобільного базування.
Нагадаємо, 4 грудня державний секретар США Майк Помпео пригрозив тим, що Сполучені Штати можуть перестати дотримуватися Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД) протягом 60 днів у тому випадку, якщо РФ не почнеться знову виконувати умови угоди.
22 жовтня було оголошено рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку вивести США з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД), так як російська сторона Договіру не дотримується.
Раніше Державний департамент США відреагував на заяву президента РФ Володимира Путіна про ядерні ракети. У Держдепі наголосили на тому, що використання ядерної зброї, про яке він розповідав 1 березня, порушує міжнародні зобов'язання Москви.
Перед цим заяву Путіна про нові ядерні ракети прокоментували в Пентагоні. Зокрема, там повідомили про те, що заява російського президента Міністерство оборони США не здивувало і висловили сумнів з приводу того, що Росія додала нові можливості для свого ядерного арсеналу, окрім вже відомих американським військовим і розвідці.
Раніше президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам 1 березня заявив про те, що у Росії створена та пройшла випробування нова крилата ракета з ядерною енергетичною установкою. За словами Путіна, нова ракета має необмежений радіус дії і "непередбачувану траєкторію польоту". При цьому Путін заявив про те, що "ні в кого іншого такої зброї поки що немає", а коли з'явиться, додав він, "наші хлопці вигадають щось нове".
Докладніше про нову зброю президента Росії і ситуацію навколо Договору про (РСМД) читайте у матеріалах Антона Міхненка ""Диво-зброя" Путіна, або Кругообіг історії" і "Договір "без ручки"у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".