UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Лаврова відреагували на перспективу участі Путіна в наступному саміті G7

Жодних запрошень, зокрема від президента США, Кремль ще не отримував, але вже готується тримати обличчя.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що країна не прагне повернутися до "Великої сімки", а питання своєї участі в наступному саміті G7 вважає "безглуздим".

"Жодних запрошень не отримували, і взагалі про це говорити, на мій погляд, не має сенсу. Це безпредметна така розмова, тому що, як я вже сказав, у нас зовсім інші пріоритети, "сімка" - не серед них", - заявив "Інтерфаксу" заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков.

Нагадаємо, Росію виключили з групи в 2014 році, після анексії Криму та початку війни в Донбасі. Однак на самітах "сімки" в 2018 і 2019 роках президент США Дональд Трамп наполегливо пропонував запросити на наступну зустріч російського лідера Володимира Путіна.

Минулого року ініціатива не знайшла підтримки у лідерів країн-учасниць G7, цьогоріч – лише у прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте.

У РФ стверджують, що G7 "втратила значимість інструменту глобального управління", і дедалі більше питань міжнародного порядку вирішуються в інших форматах, зокрема на самітах "Великої двадцятки" (G20). З цієї групи РФ не виключали.

"Те, що лідери "сімки" зустрічаються, обговорюють, випускають якісь заяви, далі не залишається без уваги, але значення всього цього ми не перебільшуємо", - додав Рябков.

Як повідомлялося, лідери Франції, Німеччини, Британії, Італії, Канади, Японії і США вважають за доцільне зміцнювати співробітництво з Росією, але питання її повернення до G8 є передчасним. Таких висновків лідери країн-членів G7 дійшли за підсумками обговорення "російського питання" на саміті в Біарріці.

Однак, як повідомляє The Guardian, на переговорах Трамп наполегливо стверджував, що Путіна потрібно запросити на наступний саміт. З інших лідерів за столом лише прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте запропонував Трампу підтримку в цьому питанні, інші виступили проти.

Росію виключили з G8 у 2014 році через анексію Криму і розв'язування війни в Донбасі.