UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кремлі заявили, що воєнний стан в Україні призведе до ескалації напруженості в Донбасі

Путін хоче обговорити питання з Трампом, але не буде піднімати його на G20.

У Кремлі заявили, що введення воєнного стану в низці українських регіонів є внутрішньою справою цієї країни, однак на тлі передвиборчих процесів може стати стимулом для ескалації конфлікту на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей.

"Це внутрішня справа України, але на тлі електорального процесу, звичайно, подібний крок як введення воєнного стану має особливе і мало чим закамуфльоване забарвлення. Потенційно також введення воєнного стану в низці регіонів може нести загрозу для ескалації напруженості в конфліктному районі. Мається на увазі південно-схід", - заявив у коментарі журналістам прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

"Це потенційно небезпечна ескалація напруженості, тому що такі дії, звичайно, можуть призвести до напруженості в районі зіткнення", - додав він.

Пєсков додав, що Володимир Путін планує "піднімати цю тему під час запланованої зустрічі з президентом США Дональдом Трампом", але це не буде темою для переговорів під час G20.

Раніше президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив, що "серйозно стурбований" у зв'язку з рішенням України про введення воэнного стану після атаки РФ на Азові.

Увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. За проект закону про введення воєнного стану з 28 листопада проголосували 276 народних депутатів. Президент запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.

Раніше, 25 листопада, російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шість українських моряків, росіяни незаконно затримали 23 українських військовослужбовців.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює факт того, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом державного кордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли кораблі Військово-морських сил України.

Разом з тим, на экстенном засіданні Радбезу ООН країни Заходу підтримали Україну. Пропозицію Росії щодо ситуації в Керченській протоці Радбез заблокував.