UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кремлі прокоментували вимогу конгресменів оцінити доходи Путіна

Палата представників Конгресу США напередодні прийняла пакет законів про активи Путіна.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков прокоментував схвалений Палатою представників пакет законопроектів про активи Путіна. У Кремлі вважають, що рішення не внесе позитиву у відносини між Москвою і Вашингтоном.

"Подібні законопроекти можуть лише негативно вплинути (на двосторонні відносини). Це продовження недружньої, оскаженілої русофобської лінії. Це продовження емоційної екзальтації", - цитує його слова агентство "Інтерфакс".

"Будь-який фахівець, який хоч трохи знає нову і новітню історію США, з легкістю спрогнозує, що по мірі наближення до президентських виборів загострення русофобії буде тільки наростати", - додав Пєсков.

12 березня Палата представників Конгресу США прийняла чотири законопроекти, спрямованих проти Росії. Серед них - заборона визнавати російську юрисдикцію над окупованим Кримським півостровом, а також вимога провести міжнародне розслідування обставин вбивства Бориса Нємцова, застреленого у 2015 році російського опозиційного політика. Один з них вимагає від директора Національної розвідки США надати за півроку звіт про доходи Володимира Путіна.

Раніше на сайті Конгресу США оприлюднили законопроект щодо запровадження додаткових санкцій відносно РФ. Автори двопартійної ініціативи пропонують, зокрема, заборонити угоди з новим суверенним боргом Росії тривалістю більше 14 днів. Під санкції потрапляють фінансові інститути РФ, які, тим чи іншим способом підтримували "втручання російського уряду у демократичні процедури або вибори в будь-якій країні за межами РФ".

Передбачаються також санкції, спрямовані на інвестиції у російські СПГ-проекти за межами Росії. Забороняються вкладення в такі проекти вартістю від 1 млн доларів (або від 5 млн доларів сумарно протягом року). "Північний потік-2" у законопроекті не згадується.

Крім того, повинні бути запровадженні санкції щодо "політичних фігур, олігархів та інших осіб, які сприяють незаконним і корупційним діям, прямо або побічно, від президента Володимира Путіна". Через півроку після набуття законом чинності розвідка повинна відзвітувати "про особистий стан та активи Володимира Путіна".

Сенатори також пропонують у відповідь на агресію Росії проти України запровадити обмежувальні заходи проти російського кораблебудівного сектора.