Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков відкинув заяву голови контррозвідки Великобританії про те, що РФ різними методами намагається підірвати стабільність королівства.
"Всі ці слова не відповідають дійсності", - цитує слова російського чиновника видання The Guardian, яке опублікувало перше в історію інтерв'ю голови MI5. В ньому чинний директор британського відомства Ендрю Паркер розповів, що Москва використовує ресурси всіх державних структур, пропаганду і кібератаки проти Британії і інших країн Європи. Крім того, російські авантюри в Сирії і Україні, на його думку, показали, як Москва намагається протиставляти себе Заходу.
"Поки хтось не надасть докази, ми будемо вважати ці заяви неґрунтовними і безпідставними", - сказав Пєсков у відповідь.
Тим часом, інші російські чиновники теж не втрималися від їдких коментарів щодо інтерв'ю голови МІ5.
"Я б хотіла запитати голову МІ6, чи бачить він теж руку Кремля в призначенні Бориса Джонсона міністром закордонних справ", - заявила прес-секретар російського МЗС Марія Захарова, відмовившись уточнити, що вона мала на увазі.
А російське посольство у Лондоні розмістило на своїй сторінці в Twitter карикатуру, підписавши, що "сумно спостерігати за професіоналами, які загрузли у власному створеному пропагандою світі".
Раніше видання Sueddeutsche Zeitung писало, що Росія намагається вести "холодну війну", але вона не СРСР. Окрім ядерної зброї, у Росії нічого не лишилося від величі СРСР. В неї зараз є лише близько половини від 286-мільйонного населення Радянського союзу. А економіку Росії можна порівняти хіба що з іспанською в часи кризи.
Видання New York Times писало, що нова Холодна війна не почалася, але Путіну подобається псувати чужі плани. Низка кіберстратегів і молодих дипломатів скаржаться впродовж останніх дев'яти місяців, що нездатність накреслити межі дозволеного заохотила Путіна з'ясувати, що ще він може зробити, особливо в часи політичного переходу в США.