UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Конгресі вимагають від Трампа ініціювати другий пакет "хімічних" санкцій проти Росії - ЗМІ

Перша хвиля санкцій була введена у серпні, коли США серед іншого видворили з країни 60 російських шпигунів і дипломатів і прийняли заходи щодо припинення російської торгівлі зброєю.

На цьому тижні закінчився відведений Росії час для уникнення другого пакету "хімічних" санкцій за застосування хімічної зброї в британському Солсбері; Росія відмовилася давати які-небудь пояснення та гарантії незастосування хімічної зброї в подальшому, повідомляє Голос Америки.

6 листопада у зв'язку із закінченням терміну Державний департамент США повідомив Конгрес, що він не зміг підтвердити, що Росія виконала умови закону про запобігання використання хімічної і біологічної зброї. Це повідомлення означає старт впровадження другої хвилі санкцій США проти Росії за напад у Солсбері.

"Якщо подивитися на те, як був введений перший раунд санкцій у рамках цього закону, можливо, доведеться чекати кілька тижнів, щоб дізнатися, які саме кроки має намір ухвалити Державний департамент", - пише Брайан О'Тул з Atlantic Council.

Тепер Державному департаменту належить вибрати ще три типи санкцій, які будуть введені у другій хвилі. Вважається, що ці санкції набагато більш болючі, ніж передбачені першою хвилею, відзначає аналітик.

Санкції можуть вдарити як по торгових, так і по дипломатичних відносинах. Зокрема, у вересні заступник державного секретаря США Маніша Сінгх під час слухань в Конгресі, заявила, що нові санкції будуть включати банківські санкції, більш широку заборону на закупівлю оборонних товарів та блокування міжнародної допомоги.

Впливові особи з Конгресу США вже зажадали від адміністрації прискорити введення другої хвилі санкцій.

Так, голова Комітету Палати представників з іноземних справ від Республіканської партії Ед Ройс вже виступив із заявою, засудивши невизначеність термінів введення нового раунду санкцій.

"Це неприйнятно, що у адміністрації відсутній план, або навіть тимчасові рамки для дій у рамках другого етапу обов'язкових санкцій", - заявив голова Комітету у закордонних справах Палати представників республіканець Ед Ройс.

Сенатор-демократ Роберт Менендез, який є членом комітету з міжнародних відносин Сенату також зажадав від президента Трампа ввести другий етап санкцій, особливо враховуючи плани проведення зустрічі Трампа і Путіна.

"Оскільки ймовірність зустрічі між президентом Трампом і Володимиром Путіним росте, я рішуче закликаю президента ввести другий раунд санкцій, як того вимагає закон США, за використання Росією хімічної зброї... Адміністрація повідомила Конгресу, що вона встановила, що Росія не припинила використання хімічної і біологічної зброї протягом 90 днів, передбачених Законом про контроль над хімічною ті біологічною зброєю. Зараз час діяти. Для того, щоб серйозно ставитися до залучення Росії до відповідальності, адміністрація має виконувати закон і швидко ввести другий раунд санкцій, щоб ефективно стримувати використання хімічної зброї Кремлем", - йдеться в заяві сенатора.

Нагадаємо, Держдепартамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів у британському Солсбері. США поставили Росії ультиматум і можуть припинити дипломатичні відносини.

5 березня в британському Солсбері із сильним отруєнням був шпиталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його донька. За деякий час були шпиталізовані кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни ухвалив рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британію і на знак солідарності вислали російських дипломатів. Загалом на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.

Наприкінці березня покращився стан Юлії Скрипаль, а 6 квітня стало відомо, що Сергій Скрипаль вийшов із критичного стану.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".