Лідер республіканської більшості Кевін Маккарті після закритої наради, де розглядалося запасний план дій супротивників угоди з Іраном, заявив, що в Палаті представників Конгресу США вирішили відкласти дебати і голосування за проектом резолюції, яка відкидає угоду щодо ядерної програми Тегерана. На даний момент в обох палатах Конгресу не існує достатньої кількості голосів для подолання вето, яке президент США Барак Обама може накласти на дану резолюцію.
У зв'язку з цим представники Республіканської партії мають намір підготувати три інших документа, також спрямованих на зрив угоди з Іраном. Як сказав Маккарті, нові законопроекти передбачають "продовження дискусій в Конгресі США щодо угоди з Іраном, заборона на скасування антиіранських санкцій та голосування на підтримку ядерної угоди", яке свідомо приречена на провал.
В Палаті представників Конгресу противники домовленості з Тегераном мають досить міцні позиції, в той час як в Сенаті 42 законодавця зі 100 виступили в підтримку цієї угоди. Це означає, що резолюція, яку підготували республіканці, не тільки не набере там кваліфікованої більшості в дві третини голосів, але і, можливо, взагалі не буде поставлено на голосування.
Щоб обговорити і прийняти остаточне рішення з приводу угоди з Іраном у Конгресу США залишається тиждень. Термін 60 днів, який американські законодавці відвели собі, щоб вивчити угоду щодо ядерної програми Тегерана, закінчується 17 вересня.
Угода щодо ядерної програми Іранубула підписана 14 липня. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступове скасування економічних санкцій проти Ірану.
Голосування з приводу угоди з Іраном заплановано на 17 вересня. В кінці липня спікер палати представників США республіканець Джон Бейнер пообіцяв зірвати угоду з Іраном. За його словами, угода загрожує безпеці американського народу. Він вважає, що ця угода "швидше за все, розпалить гонку ядерних озброєнь у всьому світі".
Після того, як американські конгресмени розкритикували угоду з Іраном і внесли проект резолюції про несхвалення угоди з Іраном, Обама заявив, що накладе право вето на будь-які спроби Конгресу перешкодити угоді.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?