Група американських конгресменів від Демократичної та Республіканської партій внесла до Палати представників законопроект про реформування програми робітників віз H-1B і L-1 з метою захисту прав американських висококваліфікованих фахівців , які змушені конкурувати за робочі місця в американських компаніях з іноземцями.
Як повідомляє "Голос Америки", робочі візи H-1B та L-1 надають американським і міжнародним роботодавцям, які працюють у США, можливість наймати на роботу безпосередньо у США іноземних співробітників.
Підкреслюється, що за даними візами до США прибувають, крім інших, значна кількість професіоналів IT сектору, включаючи українських програмістів.
Ініціатива американських роботодавців націлена виправити ситуацію, при якій американські компанії за менші гроші наймають за допомогою візових програм іноземних фахівців, залишаючи без працевлаштування американських громадян.
"Тут у США ми маємо кваліфікованих професіоналів в області високих технологій. Багато з них не мають роботи і обтяжені боргами за отриману освіту. Деякі бізнеси зловживають візовими програмами, запрошуючи до країни і експлуатуючи іноземних співробітників, і таким чином наносять удар по нашій робочій силі заради збагачення. Зловживання візовими програмами заради отримання дешевої робочої сили б'є по американському середньому класу і з цим не можна миритися", – прокоментував законопроект конгресмен-демократ Білл Паскрелл.
Вказується, що законопроект, який вже отримав підтримку ряду впливових профспілкових організацій, передбачає зобов'язання роботодавців докласти необхідних зусиль для прийому на роботу американських громадян, перш ніж запрошувати іноземних співробітників, а також заборону роботодавцям міняти американських співробітників на співробітників, які прибули в США з віз H-1B і L-1, або надавати власникам віз преференції при прийомі на роботу.
Компаніям заборонять наймати власників віз, якщо вони мають більш 50 співробітників, більше 50% з яких є власниками віз.
Зміни також торкнуться вимог по оплаті праці власникам віз H-1B, в той час як власникам віз L-1 будуть встановлені.
Нагадаємо, що після вступу на посаду Трамп підписав кілька указів. Зокрема, 27 січня Трамп розпорядився протягом 4 місяців не впускати в країну біженців з Іраку, Сирії, Ірану, Судану, Лівії, Сомалі та Ємену. Документ вступив у дію вже на наступний день. Президент США пояснив своє рішення боротьбою з тероризмом.
Департамент консульської служби МЗС України дав роз'яснення громадянам України, в яких випадках потрібно проходити співбесіду для отримання американської візи.