UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Конгресі домовилися про зняття заборони на експорт нафти з США

Згоду на зняття заборони на експорт нафти є поступкою з боку демократів.

Лідери Конгресу США досягли компромісу щодо законопроекту, який дозволить продовжити фінансування уряду США, а також зніме заборону на експорт нафти, повідомляє агентство Bloomberg.

Республіканці контролюють обидві палати Конгресу, але не можуть прийняти цей комплексний законопроект в обох палатах без підтримки демократів. Згоду на зняття заборони на експорт нафти є поступкою з боку демократів в обмін на запропоновані ними заходи в інших сферах.

У свою чергу, демократи розраховують зберегти асигнування на інвестиції в енергетику і заходи по боротьбі зі зміною клімату, пише The Wall Street Journal. Республіканці ж домоглися збереження низки податкових пільг для бізнесу.

Спікер Палати представників Пол Райан заявив, що Палата представників проголосує за комплексного законопроекту вже в четвер і передасть цей законодавчий акт у Сенат.

Найбільші американські енергетичні компанії давно домагаються зняття заборони, який був введений в період нафтового ембарго арабських країн у 70-х роках.

У середу світові ціни на нафту знову знижуються.

У липні сенатор США від Республіканської партії Ліза Мурковскі, яка є автором законопроекту про зняття заборони на експорт американської нафти, заявила, що Сполучені Штати можуть змагатися зі своїми ворогами без відправки військ". Мурковскі обурена тим фактом, що США збираються дозволити Ірану експортувати нафту, в той час як Вашингтон зберігає заборону на експорт власного "чорного золота".

У травні видання The Wall Street Journal повідомило, що Європейський Союз посилює тиск на Вашингтон, вимагаючи включити в проект трансатлантичної торгової угоди розділ про енергетику, де дозволялося експортувати газ і нафту з США, щоб зменшити залежність ЄС від Росії.

Конгрес ввів заборону на експорт нафти в 1973 році. За останні сім років США збільшили видобуток нафти з 2008 року майже на 90%.