UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КНДР страчують людей за відео з Південної Кореї та наркотики — Reuters

Північна Корея відкидає заяви про порушення прав людини як частину змови з метою повалення її влади.

Жителям Північної Кореї може загрожувати страта за поширення матеріалів південнокорейських ЗМІ, наркотики та релігійну діяльність. Про це йдеться у звіті Міністерства об'єднання Південної Кореї, повідомляє Reuters.

Міністерство підготувало 450-сторінковий звіт на основі свідчень, зібраних з 2017 по 2022 рік від понад 500 жителів КНДР, які втекли зі своєї батьківщини.

«Право громадян Північної Кореї на життя, як видається, знаходиться під великою загрозою. Страти широко застосовуються за дії, які не виправдовують смертної кари, в тому числі за злочини, пов'язані з наркотиками, розповсюдження південнокорейських відеороликів, а також за релігійну і забобонну діяльність», - йдеться у звіті.

Reuters не змогло провести незалежну перевірку висновків південнокорейського уряду, але вони збігаються з розслідуваннями ООН і звітами неурядових організацій.

Північна Корея відкидає критику щодо порушень прав людини як частину змови з метою повалення її правителів.

У доповіді наводяться подробиці порушень прав людини державою в громадах, тюремних таборах та інших місцях, включаючи публічні страти, тортури і свавільні арешти.

У місцях позбавлення волі регулярно трапляються випадки смерті і тортур, а деякі люди були страчені без суду і слідства після того, як їх спіймали при спробі перетнути кордон, йдеться в повідомленні міністерства.

Доповідь з'явилася в той час, коли Південна Корея намагається підкреслити нездатність свого ізольованого сусіда поліпшити умови життя, в той час як КНДР намагається нарощувати ядерний і ракетний арсенали.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що доповідь має краще інформувати міжнародне співтовариство про жахливі зловживання Північної Кореї, додавши, що КНДР не заслуговує «жодної копійки» економічної допомоги, поки вона розширює свої ядерні амбіції.

Підхід консерватора Юн Сок Йоля - це явний відхід від підходу його ліберального попередника Мун Чже Іна, який зіштовхнувся з критикою за свою менш відкриту позицію щодо порушення прав людини у КНДР, оскільки намагався поліпшити зв'язки і налагодити взаєморозуміння з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

Згідно із законом, Міністерство об'єднання зобов'язане проводити щорічну оцінку ситуації з правами людини в КНДР.

Майже 34 тисячі жителів КНДР оселилися в Південній Кореї, але кількість «перебіжчиків» різко скоротилася через посилення безпеки на кордоні.

За даними міністерства, кількість прибулих з Північної Кореї досягла історичного мінімуму - лише 63 людини у 2021 році, на тлі закриття аеропортів через COVID-19, а потім зросла до 67 людей у 2022 році.

Читайте також: G7 розкритикувала ООН за бездіяльність щодо запусків ракет КНДР

Раніше повідомлялося, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав своїх вчених-ядерників збільшити виробництво матеріалу для виготовлення зброї та розширення ядерного арсеналу.

Північна Корея може провести випробування міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) на більш низькій, довшій траєкторії, а також сьоме ядерне випробування вже цього року, щоб вдосконалити свої збройні можливості. Про це заявили законодавці Південної Кореї, посилаючись на представників розвідки.