UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї звільнили понад 160 тисяч "номінальних" чиновників

Відомствам, в яких виявлені випадки неправомірного призначення службовців на посади, погрожують скороченням бюджету.

Китайська влада в рамках кампанії по боротьбі з корупцією звільнили від номінально займаних посад 162 тис. людей.

Як повідомляє газета "Женьмінь жибао", звільнення зачепили апарати центрального уряду і адміністрації провінцій, державні підприємства, фінансові та навчальні заклади країни.

У доповіді центрального уряду з цього питання зазначається, що розкриття нових випадків номінального зайняття посад буде каратися не тільки звільненнями, але і урізанням бюджету відповідних відомств.

В період стрімких економічних перетворень в китайських урядових установах часто створювалися нові відділи і відомства. Ряд керівників, скориставшись цим, стали наймати туди своїх родичів, які не з'являлися на робочих місцях, проте отримували зарплату і користувалися службовим автотранспортом.

Також результатом проведених заходів, як повідомляє китайське видання, стало скорочення на 120 тис. кількості експлуатованих чиновниками службових автомобілів.

Як повідомлялося раніше, у 2013 році Комуністична партія Китаю покарала більше 182 тисяч функціонерів різного рівня за правопорушення та злочини, пов'язані з корупцією.

Боротьба з корупцією в лавах правлячої партії була оголошена одним з головних пріоритетів китайського голови Сі Цзіньпіна, який став главою держави в кінці 2012 року. В рамках кампанії керівництво партії вже наклало низку обмежень на проведення банкетів і отримання "подарунків" функціонерами від сторонніх осіб.

Активізація боротьби зі зловживаннями у лавах членів Компартії Китаю вже призвела до того, що з листопада минулого року своїх посад позбулися як мінімум два десятки людей в ранзі заступника міністра і вище. Всього ж, за даними Reuters, в 2013 році партійні стягнення отримали на 13 відсотків більше людей, ніж роком раніше.

Одним з найбільш гучних справ, відкритих в рамках боротьби з корупцією, є справа секретаря парткому міста Чунцин Бо Сілая, заарештованого в кінці вересня 2012-го. Спочатку його запідозрили у перешкоджанні слідству у справі наближеного віце-мера, потім додалися звинувачення в корупції та зловживання владою. Всього китайські слідчі нарахували по його справі корупційних епізодів на 3,3 мільйона доларів.

У той же час багато закордонні спостерігачі відзначали, що події навколо політика могли бути пов'язані з боротьбою за владу в керівництві китайської компартії, і звинувачення в корупції могли стати лише приводом до розправи над конкурентом.

В кінці вересня 2013-го Бо Сілай був засуджений до довічного ув'язнення. Він також був позбавлений політичних прав, а майно політика було конфісковано. Тим не менш, за китайськими мірками, вирок можна назвати помірним - вищою мірою покарання для корупціонерів в КНР є смертна кара.!zn