UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї змінили голову комуністичної партії уйгурського автономного округу Сіньцзяна

Компартія Китаю продовжує наполягати на тому, що концентраційні табори перевиховання уйгурів – це професійно-технічні центри.

Уряд Китаю змінив Чень Цюаньго, чиновника, який як голова Комуністичної партії в регіоні Сіньцзян керував заходами безпеки, спрямованими проти етнічних уйгурів та інших мусульман в ім'я боротьби з релігійним екстремізмом, повідомляє Reuters.

Чень, який обіймає свою посаду з 2016 року, перейде на іншу посаду, а Ма Сінжуй, губернатор прибережної економічного центру провінції Гуандун замінить його.

За оцінками дослідників Організації Об'єднаних Націй та правозахисників, у таборах у районі Сіньцзян на заході Китаю міститься понад мільйон мусульман. Китай відкидає звинувачення у жорстокому поводженні, називаючи табори професійно-технічними центрами, призначеними для боротьби з екстремізмом, а наприкінці 2019 року заявив, що всі люди у таборах "закінчили навчання".

66-річний Чень є членом політбюро Китаю і вважається високопосадовцем, відповідальним за репресії в галузі безпеки в Сіньцзяні. Минулого року проти нього було накладено санкції США.

У четвер президент США Джо Байден підписав закон про заборону імпорту з Сіньцзяну через побоювання з приводу примусової праці, що викликало гнівне засудження Китаю.

Читайте також: Китай розширює свої «імперські амбіції» — The Guardian

Деякі іноземні законодавці та парламенти, а також держсекретарі США в адміністраціях Байдена та Трампа назвали поводження з уйгурами геноцидом.

Посилення конкуренції зі США призвело до того, що Китай змінив свою політику військового базування за кордоном, намагаючись створити коло безпеки з країн, що залежать від нього економічно. Першою була створена база у Джібуті. Тепер мас-медіа повідомляють про плани Пекіна відкрити базу в Екваторіальній Гвінеї.

Про те, як КНР зміцнює свої геоекономічні та військові позиції у світі, - у статті Наталії Бутирської " Китай підбирається до берегів США: що це означає ".