UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Канаді затримана фінансовий директор корпорації Huawei

Офіційною версією затримання чиновниці є порушення торгових санкцій, введених США проти Ірану; зараз їй загрожує екстрадиція до Сполучених Штатів.

В Канаді місцеві правоохоронці за запитом США затримали у Ванкувері фінансового директора китайської корпорації Huawei Technologies Мен Ваньчжоу, заявили у міністерстві юстиції Канади в середу, 5 грудня, передає Deutsche Welle.

Офіційною версією затримання Мен Ваньчжоу, дочки засновника Huawei і однієї з віце-голів компанії, є підозра у порушенні торговельних санкцій, запроваджених Вашингтоном проти Ірану. Зараз їй загрожує екстрадиція до США. При цьому, за словами представника канадського Мін'юсту, Мен Ваньчжоу була заарештована 1 грудня, слухання про заставу призначено на 7 грудня.

В компанії Huawei Technologies, яка є одним з найбільших світових виробників телекомунікаційного обладнання, поки не прокоментували інцидент із затриманням одного з своїх топ-чиновників.

Адміністрація президента США Дональда Трампа з 5 листопада відновила всі санкції проти Ірану, які раніше були зняті в рамках "ядерної угоди" 2015 року; обмежувальні заходи торкнуться експорту нафти, судноплавства, банківської і всіх інших галузей, що стосуються економіки. Міністр фінансів США Стів Мнучін заявив про те, що кінцевою метою санкцій є стримування агресивної поведінки режиму в Тегерані. Держсекретар США Майк Помпео повідомив про те, що Китай, Індія, Греція, Італія, Тайвань, Японія, Туреччина і Південна Корея зможуть півроку купувати нафту в Ірану в обхід санкцій США. Помпео нагадав, що США не дозволять Європі вести бізнес "на два фронти".

Відносини США та Ірану загострилися на тлі взаємних погроз, одностороннього виходу Трампа з Ядерної угоди через звинувачення в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб глави Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану одразу після того, як Трамп пригрозив, що можна вести бізнес або з Тегераном, або з Вашингтоном.

Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до їх офіційного набуття чинності.