UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Канаді спостерігаються найповільніші темпи зростання населення з часів Першої світової війни — Bloomberg

Основним фактором стало падіння рівня міжнародної міграції унаслідок закритих кордонів.

Минулого року населення Канади зростало найповільнішими темпами за понад століття, оскільки обмеження, пов'язані з пандемією коронавірусу, стримували імміграцію, пише Bloomberg.

Населення країни зросло лише на 0,4% у 2020 році, згідно зі статистичними даними. Це були найповільніші темпи річного зростання з 1916 року, часів Першої світової війни.

Основним фактором цього стало падіння рівня міжнародної міграції унаслідок закритих кордонів. Канада зареєструвала 184 624 іммігранти у 2020 році, що майже вдвічі менше порівняно з 2019 роком.

Крім того, минулого року країну залишило більше «непостійних жителів», ніж прибуло, що призвело до втрати 86 535 людей. Це найбільша втрата офіційно зареєстрованих іноземних резидентів, таких як робітники та студенти.

За останні п’ять років імміграція становила понад три чверті загального приросту населення Канади, але це число впало до 58% у 2020 році. Імміграція була ключовим фактором загального економічного зростання країни, впливаючи на все, починаючи від ринку житла та закінчуючи банківською діяльністю і сферою послуг.

Кількість смертей у Канаді минулого року також зросла до рекорду, перевищивши 300 тисяч. COVID-19 відповідальний за кожну 20 смерть, йдеться у статистичних даних. Природний приріст населення в країні - різниця між показниками народжуваності та смертності, також впав до 62 834, це найменша цифра з 1922 року.

Читайте також: Австралія та Канада продовжать використовувати вакцину AstraZeneca

Станом на четвер, 18 березня, у світі зафіксовано 121 196 160 випадків зараження COVID-19, свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університетові Джонса Хопкінса.

Вперше спалах коронавірусу у китайському місті Вухань був зафіксований 12 грудня 2019 року. Першими про випадки захворювання за межами Китаю заявили влади Японії, Таїланду та Південної Кореї. 30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію через коронавірус, а вже 11 березня - пандемію.