UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Канаді не виключають розширення санкцій проти Венесуели

За словами очільниці канадського МЗС Христі Фріланд, Канада постійно переглядає свою позицію щодо санкцій.

Канада може розширити список санкцій, які діють проти керівництва Венесуели, заявила очільниця канадського Міністерства закордонних справ Христя Фріланд в інтерв'ю телеканалу CBC. За її словами, ще 14 країн мають намір послідувати прикладу Канади.

"Канада на ранніх етапах застосувала санкції проти представників режиму Мадуро. Ми використали "акт Магнітського" для введення персональних обмежувальних заходів і постійно придивляємося до цього", - зазначила Фріланд, відповідаючи на питання про можливість розширення з боку Канади санкцій проти Венесуели.

За її словами інші країни так званої "Лімської групи", до якої входять 14 держав Північної та Південної Америк, також хочуть послідувати прикладу Канада.

"Наші партнери з "Лімської групи" були зацікавлені у канадському підході і у тому, аби, можливо, повторити деякі наші кроки", - зазначила Фріланд.

Вона додала, що Канада "на постійній основі переглядає свою позицію по санкціях".

На сьогоднішній день, Канада ввела санкції проти 54 прибічників режиму президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Востаннє санкційний список розширювали наприкінці травня 2018 року. Громадянам Канади заборонено надавати будь-які фінансові та пов'язані з ними послуги особам, які потрапили під обмеження. У той же час розміщені на території Канади рахунки та нерухомість таких осіб заморожені.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".