Рада ЄС та Європейський парламент попередньо домовилися не визнавати закордонні паспорти, видані Росією на окупованих територіях України та Грузії.
«Російські проїзні документи, видані особам, які проживають в окупованих РФ регіонах України або на територіях, які відкололися від Грузії, не прийматимуться як дійсні проїзні документи для отримання віз або перетину кордонів Шенгенської зони», - йдеться в повідомленні на офіційному сайті.
Рішення ухвалено у відповідь на неспровоковану та невиправдану військову агресію Росії проти України, визнання РФ в односторонньому порядку «незалежності» захоплених у 2008 році Абхазії та Південної Осетії (Грузія), а також практику окупанта роздавати на захоплених територіях свої документи.
«Російські проїзні документи, видані в цих регіонах, уже не визнаються чи перебувають у процесі невизнання країнами-членами ЄС. Ухвалене рішення спрямоване на вироблення єдиного підходу, забезпечення спільної візової політики та безпеки країн-членів ЄС», - додається в повідомленні.
Тепер попередньо узгоджений документ має бути затверджений офіційно.
Нагадаємо, 12 вересня припинила дію угода про спрощення візового режиму між ЄС і РФ. Для росіян це означає ретельніші перевірки під час подачі на візу, збільшення строків оформлення документів до півроку і збільшення візового збору з 35 до 80 євро. Крім того, кількість видаваних довгострокових і багаторазових віз сильно скоротиться.