UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГУР розповіли деталі рятувальної спецоперації у Судані

У відомстві відзначають, що ця операція була набагато складніша за ту, що проводилася у Афганістані.

Розповідаючи про рятувальну спецоперацію у Судані, у Генеральному управлінні розвідки зазначають, що дане завдання було набагато складнішим за рятувальну місію у Афганістані у 2021 році. Про це повідомляє пресслужба ГУР України.

«Діяла група спецназу в кількості менше 10 людей. Порівнюючи з рятувальними операціями США, які задіювали гвинтокрили, бронетехніку, спецназ, або Саудівської Аравії, яка задіювала ракетний крейсер у порту Судану, ми діяли самотужки без бронетехніки, авіації, важкого озброєння, адже всі наші сили зараз задіяні на фронті», — зазначив воєнний розвідник Ярема, який брав участь у спецоперації.

За його словами, дана операція була набагато складніша за ту, що проводилася у Афганістані, бо у аеропорту Афганістану були американська військова база, сили, точка відправлення тощо.

Представник ГУР розповів, що у Судані одна траса могла налічувати більше 40-50 блокпостів неідентифікованих сил, з якими не можна було ні зв’язатися, ні координуватися.

Ярема сказав, що Судан поринув у хаос зі стріляниною, артилерійськими дуелями та застосуванням авіації прямо в містах, зокрема й у Хартумі — столиці цієї африканської держави, звідки потрібно було швидко рятувати українських громадян.

«Громадянська війна спровокована РФ, бо за 1,5 місяці до початку бойових дій туди приїжджав Лавров, він привіз якесь обладнання. Бойовики RSF проходили навчання у таборах пвк «Вагнер», —  уточнив український воєнний розвідник.

Окремо у відомстві додали, що більшість з врятованих українців працювали в Судані в авіаційній галузі.

«Ця обставина значно підвищувала ризики: аеропорт одразу перетворився на поле бою, де залишились заблокованими без їжі та води наші громадяни», —  зауважили в пресслужбі.

Читайте також: WP: Росія може багато втратити в Судані, якщо помилиться зі ставкою

Раніше ЗМІ повідомляли, що у суботу в деяких частинах столиці Судану Хартумі тривали перестрілки та бойові сутички з використанням важкої артилерії, попри продовження перемир’я між ворогуючими  сторонами. За час конфлікту в країні вже загинули сотні людей і тисячі були змушені рятувати життя втечею.