UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Грузії з початкової школи вивчатимуть китайську мову

Між Китаєм та Грузією підписаний відповідний меморандум 

Під час перебування прем’єр-міністра Грузії Іраклія Гарібашвілі із офіційним візитом у Пекіні, був підписаний меморандум із китайською стороною, який передбачає початок вивчення китайської мови у початковій та середній грузинських школах.

«Під час нашого візиту ми раді підписати важливий документ у сфері освіти – меморандум про взаєморозуміння щодо спільного навчання китайської мови в початкових і середніх школах Грузії. Я вірю, що це значною мірою сприятиме нашій меті поглибити взаєморозуміння між нашими народами», – заявив Гарібашвілі 30 липня, виступаючи у Пекінському університеті мови та культури, де урочисто відкрили скульптуру видатного грузинського поета XII століття Шота Руставелі.

Читайте також: У «Грузинській мрії» заявили, що переглянуть питання авіасполучення з РФ після того, як Грузія стане членом ЄС

За словами Гарібашвілі, серед грузин «зростає захоплення китайською культурою та мовою» і цьому сприяє Інститут Конфуція, що працює у Грузії. 

«Саме цей зростаючий інтерес створює міцну основу для сприяння змістовним обмінам», – сказав прем’єр.

Нагадаємо, що 28 липня китайський лідер Сі Цзіньпін, під час зустрічі із Гарібашвілі, оголосив, про стратегічне партнерство Китаю та Грузії. Грузинський прем’єр, у свою чергу, подякував Сі за рішення «підвищити відносини до рівня стратегічного партнерства» та підкреслив, що Тбілісі «твердо підтримує принцип одного Китаю», що означає визнання Тайваню територією Китаю.

Читайте також: Грузія виконала три з 12 рекомендацій Єврокомісії, необхідних для початку переговорів про вступ до ЄС — ЗМІ

Нещодавно Китайське міністерство у справах Тайваню заявило, що військова допомога США Тайваню не завадить Китаю приєднати острів до своєї території. 

Нагадаємо, за словами спікера грузинського парламенту Шалви Папуашвілі, у рамках «стратегічної політики терпіння» відбувається також зближення Грузії із Росією. Грузія не приєднується до антиросійських санкцій через побоювання спровокувати війну з Росією, яка й так окупувала частину грузинської території.