У неділю, 6 вересня, близько 90 осіб було заарештовано під час акцій протесту проти рішення уряду відкласти вибори в законодавчий орган Гонконгу, повідомляє Associated Press.
Відзначається, що вибори повинні були відбутися в неділю, але 31 липня виконавча директор Керрі Лам відклала їх на один рік через ситуацію з коронавірусом.
Однак, її критики стверджують, що в разі проведення виборів адміністрація Керрі Лам побоювалася, що якщо голосування пройде в термін, в законодавчі збори могли обрати представників опозиції.
Антиурядові протести проходять в Гонконзі майже кожні вихідні з червня 2019 року.
До 1997 року Гонконг був британською заморською територією. Відповідно до Декларації про передачу Гонконгу КНР Пекін зобов'язався не посягати на автономію регіону, його політичну і економічну систему. У гонконгському судочинстві використовується британське право.
Однак з середини 2010-х Пекін розгорнув наступ на автономію Гонконгу. У 2019 масові протести спровокував проект закону про екстрадицію підозрюваних в порушенні закону осіб в материковий Китай. Гонконгці визнали, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
У травні Всекитайські збори народних представників затвердив резолюцію, яка зобов'язує Постійний комітет ВЗНП розробити закон про національну безпеку Гонконгу. Цей закон фактично поставить хрест на автономії регіону.
Британський прем'єр Борис Джонсон заявив, що Сполучене Королівство не кине народ Гонконгу і готово надавати жителям Гонконгу британське громадянство.
Президент США Дональд Трамп ввів санкції проти Китаю за дії щодо Гонконгу.
Детальніше про ситуацію в Гонконзі в статтях Наталії Бутирській "Боротьба несовместимостей " і " Китайський дракон обпікся на Гонконгу " в ZN.UA.