За останні три дня рівень радіації в ґрунтових водах під японською АЕС "Фукусіма-1" значно зріс. Зокрема, рівень вмісту цезію-134 збільшився у 90 разів і у 150 разів перевищив норму.
Урядова комісія Японії побоюється, що радіоактивна вода потрапляє прямо у Тихий океан. На думку експертів, небезпека витоку зараженої води існує, незважаючи на те, що фільтри АЕС продовжують працювати безперебійно. При цьому обсяги рідини, що накопичується у підвальних приміщеннях, збільшуються з кожним днем приблизно на 400 тонн.
"Необхідно знайти джерело забруднення і докласти всіх зусиль для вжиття контрзаходів", - заявив глава комітету з контролю над атомною енергетикою країни Сюн'їті Танака.
З відповіддю на цю заяву виступили представники компанії-оператора "Фукусіми" Tokyo electric power (TEPCO). За їхніми даними, навіть якщо радіоактивна вода і потрапила у Тихий океан, то "серйозного впливу на навколишнє середовище зафіксовано не було".
При цьому фахівці визнали, що причини зростання рівня радіації поки залишаються незрозумілими, і пообіцяли посилити моніторинг ситуації.
Повідомлення про підвищення радіації на АЕС прийшли на тлі звісток про смерть колишнього директора станції Масао Йосіда. Як стало відомо 9 липня, Йосіда помер у віці 58 років в одній з лікарень Токіо раку стравоходу.
Відомо, що після аварії на Фукусімі у 2011 році Йосіда протягом півроку практично не залишав її територію, а коли ситуація на проблемної станції відносно стабілізувалася, він звільнився з посади через хворобу.
Нагадаємо, 11 березня 2011 року у результаті сильного землетрусу і цунамі на станції сталося кілька витоків радіоактивної води і збій живлення охолоджуючої системи реакторів.
Наступного дня, 12 березня, через 28 годин після цунамі, TEPCO віддала розпорядження налагодити подачу морської води для охолодження реактора №1, проте через 21 хвилину оголосила вимогу припинити операцію.
Йосіда тоді проігнорував розпорядження керівництва. Пізніше фахівці прийшли до висновку, що його дії допомогли уникнути набагато більшої катастрофи, а приплив великих обсягів морської води запобіг ядерному вибуху. !zn
Читайте також:
В Японії з'явилися метелики-мутанти після катастрофи на "Фукусімі"
Причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1" став людський чинник
Україна і Японія підписали документ про ліквідацію наслідків Чорнобиля і Фукусіми